Miniklere ‘Deniz’ tanıtılıyor « Hamle Gazetesi

Miniklere ‘Deniz’ tanıtılıyor

Bu haber 08 Kasım 2015 - 23:18 'de eklendi ve 582 kez görüntülendi.

MİNİKLERE ‘DENİZ’ TANITILIYOR DATÇA VE BOZBURUN YARIMADALARINDA YÜRÜTÜLEN EGE’NİN KADIN BALIKÇILARI PROJESİ KAPSAMINDA, UZMAN EĞİTMENLER TARAFINDAN KUKLA İLE CANLANDIRMALAR YAPILARAK ÇOCUKLARA DENİZ YAŞAMI, DENİZ CANLILARI VE YÖRENİN ÖNEMLİ TÜRLERİ ANLATILDI.Datça ve Bozburun yarımadalarında yürütülen Ege’nin kadın balıkçıları projesi kapsamında, uzman eğitmenler tarafından kukla ile canlandırmalar yapılarak çocuklara deniz yaşamı, deniz canlıları ve yörenin önemli türleri anlatıldı.

Ege’nin Kadın Balıkçıları proje ekibi çocukların doğayı eğlenerek tanımaları amacıyla geliştirdikleri eğitim programıyla Datça ve Bozburun’nun köylerindeki dört ilkokuldan yaklaşık 200 çocuğa ulaştı.
Akdeniz Koruma Derneği tarafından yürütülen ‘Ege’nin Kadın Balıkçıları Projesi’nin koordinatörü ve Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Huriye Göncüoğlu, “Amacımız çocukların eğlenerek denizlerin birçok canlıya yuva olduğunu anlamaları, yörelerine özel denizel türleri tanımaları ve en önemlisi denizel çeşitliliğinin devamlılığı için sürdürülebilir balıkçılığın önemli olduğunu fark etmelerini sağlamak” dedi.
Akdeniz Koruma Derneği tarafından yürütülen ve GEF Küçük Destek Programı (SGP)-COMDEKS fonu ve Vehbi Koç Vakfı tarafından desteklenen Ege’nin Kadın Balıkçıları Projesi, Datça-Bozburun Özel Çevre Koruma Bölgesi’nde Kadın balıkçıların ekonomik varlıklarını sürdürmelerini sağlamak amacıyla yürütülüyor. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.