Miniklerden Vali Vekiline ziyaret « Hamle Gazetesi

Miniklerden Vali Vekiline ziyaret

Bu haber 28 Mayıs 2013 - 0:00 'de eklendi ve 839 kez görüntülendi.

miniklervaliziyİl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 9.su düzenlenen Okul Öncesi Eğitimi Şenliği Etkinlikleri kapsamında Milli Eğitim İl Müdürü Zekeriya Çınar, öğretmenler, öğrenciler ve veliler ile birlikte Vali Vekili Salih Gürhan’ı makamında ziyaret etti.

Haber Merkezi

Kız Meslek Lisesi önünden kortej halinde velilerin ve öğretmenlerin eşliğinde yürümeye başlayan okul öncesi öğrencileri, Cumhuriyet Meydanı’nda yürüyüşlerini tamamladı.

Öğrenciler, daha sonra Vali Vekili Gürhan’a ziyarette bulunarak, makamında çiçek takdim etti.

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Vali Vekili Gürhan, eğitimsiz başarının yakalanamayacağını söyledi. Valilik olarak eğitimi çok önemsediklerini vurgulayan Gürhan, “Okulların kapanmasına çok az bir zaman kaldığı bu günlerde eğitim öğretimde yoğun bir dönem geçiriyoruz. Bütün çocuklarımıza okul hayatlarında başarılar diliyorum. Çocuklarımızın iyi bir tatil geçirmesini temenni ederim.” şeklinde konuştu.

Milli Eğitim İl Müdürü Çınar ise ziyarette yaptığı açıklamada, Okul Öncesi Eğitimi Şenliği’nin ilimizde dört gün boyunca devam edeceğini belirtti. Ziyarete gelen öğrencilerin bütün okul öncesi öğrencileri temsilen geldiğini söyleyen Çınar, “ Şenliğe Kız Meslek Lisesi önünden yürüyüşle başladık. Velilerimizin yoğun bir katılımı oldu.  Yürüyüşe katılarak bize destek olan velilerimiz bizi onurlandı.”  dedi.

Bugün yapılan yürüyüş sonrası program şu şekilde devam edecek:

Okul Öncesi Eğitimi Şenliği’nin 2. etkinliği olan Gösteri Programı, 28 Mayıs 2013 tarihi saat 20.00’da Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Salonunda yapılacak. 75. Yıl Anaokulu Programı olan 3. etkinlik ise, 29 Mayıs 2013 tarihinde saat 09.30’da Nazım Hikmet Parkı’nda düzenlenecek. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kapalı Spor Salonu’nda 30 Mayıs 2013 saat 10.00’da Okul Öncesi Eğitimi Şenliği Uygulayıcı Eğitim Stantları Açılış Programı ile şenlik sona erecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.