Minik Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı koltuklarına oturdu

Bu haber 23 Nisan 2015 - 11:34 'de eklendi ve 677 kez görüntülendi.

minik vali ve belediye başkanı  (3)

Minik Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı Koltuklarına oturdu

Muğla’da 23 Nisan Millî Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı kapsamında Vali Amir Çiçek’in koltuğuna oturan Zerrin Multay, Büyük Şehir Belediye Başkanı Osman Gürün koltuğuna ise iremgül Ateş oturdu.

Mert Can Kaymak

Muğla’da 23 Nisan Millî Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı kapsamında Vali Amir Çiçek’in koltuğuna oturan Zerrin Multay oturdu. Minik vali ilk olarak okullarda ki akıllı tahtaların arttırılması ve kütüphanelerin çoğaltılmasını istedi.

Ziyaret esnasında kısa süreliğine vali koltuğuna oturan Zerrin Multay, Vali Yardımcısı Mevlüt Kurban ile bir süre sohbet etti. “Vali olmak bence çok güzel bir duygu ama bu görevin sorumluluklarının büyük olduğunun bilincindeyim. Vali olarak da bugün burada bulunmaktan da gurur duydum. Atatürk’ün biz çocuklara armağan ettiği bu bayramın Dünya Çocuk Bayramı olması çok önemli ve bu bayramın sahibi ve emanetçisi olarak buradan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da kutluyorum” dedi.

Muğla’nın ilk çocuk Büyükşehir Belediye Başkanı olan Düğerek Şehit İbrahim Karaoğlanoğlu İlkokulu’ndan 2.sınıf öğrencisi İremgül Ateş, bugünün çocukları, yarının büyükleri olacaktır diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün bütün dünya çocuklarına armağan ettiği, 23 Nisan’ın anlam ve önemini bildiklerini, bugün bu koltukta bir bayan olarak oturmasını, kadınlara seçme ve seçilme hakkını veren Atatürk’e borçlu olduklarını söyledi. Okullara ayrılan bütçelerin artırılmasını isteyen Başkan İremgül Ateş, taşımalı servislerin çocuklar için ücretsiz olmasını istedi. Bütün dünya çocuklarının barış içinde yaşamasını isteyen Başkan İremgül Ateş, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e teşekkür etti.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın Türkiye’de ve dünyada bütün çocuklar tarafından bayram havasında kutlanması gerektiğini söyledi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunu devrettiğim İremgül Ateş’in ve bütün çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Genç başkan İremgül Ateş’in bütün söylediklerine katılıyor, onu yetiştiren ailesine ve öğretmenlerine teşekkür etmek istiyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.