Minik öğrenciler fidan dikti

Bu haber 30 Mart 2017 - 1:11 'de eklendi ve 311 kez görüntülendi.

Ortaca ilçesinde gerçekleştirilen fidan dikme etkinliğinde minik eller fidanları doğa ile buluşturdu. Ortaca Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğrencileri, okul bahçesinde Ortaca Kaymakamı Fatih Ürkmezer ve protokol üyeleri ile birlikte fidan dikti. Anaokulu öğrencileri programa katılanlara, ağacı korumanın önemine vurgu yapmak amacı ile hazırladıkları bir gösteri sundu. Gösterinin ardından TEMA yeleklerini giyen minikler, okul bahçesine diktikleri fidanlara can suyu verdi.
Çocuklardaki çevre bilincini arttırmanın önemine değinen Ortaca Kaymakamı Fatih Ürkmezer, “Gelecek nesillerin faydalanmasını sağmak için fidanlarımızı diktik. Çocuklarda ağaç dikme bilincinin, doğaya, çevreye saygı bilincinin oluşması açısından önemli bir etkinlik. Bizler bu güzel vatanı nasıl bulduysak gelecek nesillere daha iyi bir şekilde devretmemiz gerekiyor. Doğa sevgisini çocuklarımıza aşılayabilirsek bu bize büyük bir mutluluk verecek. Fidanları alan velilerimize de bu bilinci oluşturmadaki katkılarından dolayı özellikle teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Programa; Ortaca Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Ortaca Belediye Başkan Vekili Mehmet Ali Avcı, Ortaca Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Ramazan Güp, Ortaca İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Evren Ekmekçi, Ortaca İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, Ortaca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Hasgül, öğrenci velileri ve davetliler katıldı. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.