Minik Eller, Menteşe Sanat Atölyesinde heykel yaptılar « Hamle Gazetesi

Minik Eller, Menteşe Sanat Atölyesinde heykel yaptılar

Bu haber 23 Ekim 2017 - 0:24 'de eklendi ve 726 kez görüntülendi.

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Sınıfı Anaokulu öğrencileri fen ve doğa dersleri kapsamında, Menteşe Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğünü ziyaret ettiler.

Haber Merkezi

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Sınıfı Anaokulu öğrencileri fen ve doğa dersleri kapsamında, Menteşe Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğünü ziyaret ettiler.  Ziyarette heykellerin yapıldığı sanat atölyesini de gezen öğrenciler, heykeltıraş Mehmet Şen ile birlikte kilden heykeller yaptılar.

Çiçek üretim serası, birbirinden renkli çiçekleri ve heykelleriyle görenleri kendine hayran bırakan Menteşe Park Bahçeler Müdürlüğü çiçek bahçesi, dün Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Sınıfı Anaokulunun minik öğrencilerini ağırladı. Öğretmenleri eşliğinde çiçek bahçesini ziyaret eden 130 öğrenci, fen ve doğa dersleri kapsamında hem bahçeyi gezdiler, hem de heykellerin yapıldığı sanat atölyesini ziyaret ettiler.

Heykeltraş Mehmet Şen’den bahçedeki çizgi film kahramanlarının heykellerinin nasıl yapıldığı hakkında bilgiler alan minik öğrenciler, daha sonra hep birlikte kilden heykeller yaptılar.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.