Milliyetçi Hareket Partisi Muğla Milletvekili Adayı Dr. Ferat Yüksel’de Dur Durak Yok

Bu haber 24 Mayıs 2015 - 23:56 'de eklendi ve 1.102 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

 

Sevgili okurlarım, Muğla Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili adaylarından Dr. Ferat Yüksel’le ilgili yoğun bir çalışma içinde olduğu bilgisini aldık ve Sayın Yüksel’le ilgili bir nebzede olsun bir şeyler yazalım. Dr. Ferat Yüksel’de dur durak yokmuş. Hemen hemen Muğla’nın tüm ilçelerini ve hatta mahallerini gezip seçmenlerle birlikte olmuş ve bir hayli de yorulmuş olarak gördük. Sayın Yüksel niçin bu kadar yoğun çalışma içindesiniz diye sorduğumda ise: “Ülke elden gidiyor. Tek alternatif MHP iktidarı. Vatandaşımız Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu seçimlerde iktidar olacağına inanıyor. Ben de Muğla’mızda MHP’nin daha fazla milletvekili çıkarması için uğraş veriyorum” dedi.

Sevgili okurlarım, her gitmiş olduğu ilçede ilgi odağı olan MHP Milletvekili Adayı Dr. Ferat Yüksel en fazla ilgiyi ise Muğla, Fethiye, Milas, Seydikemer ve Milas’ta gördüğü söyleniyor. Dr. Ferat Yüksel Ülkü Ocakları’nda Yönetici olarak uzun yıllar çalışmış. Adana’da bir dönem Ülkü Ocakları Başkanlığı yapmış Ülkücü Camia’nın yakınen tanıdığı bir isim olarak biliniyor. Muğla MHP Milletvekili Adayı Dr. Ferat Yüksel uzun yıllar Adana Büyükşehir Belediyesi’nde üst düzey bürokrat olarak çalışmış. Milaslı olan Dr. Ferat Yüksel Milas halkı tarafından da çok sevilen saygın bir isim olarak anılmakta ve MHP çatısı altında çok çalışan milletvekili adayı olarak gösterilmektedir.

  1. FERAT YÜKSEL KİMDİR?

24 Haziran 1979 yılında Muğla İli Milas İlçesi Kuzgun Köyü’nde doğdu. İlkokulu Kuzyaka Köyü’nde tamamladı. Köyünde tamamladı. Köyünde ortokul olmadığı için ailesinden ayrılarak orta ve lise öğrenimini Milas’ta tamamladı. 1976 yılında Çukurova Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünü kazanarak yüksek eğitim amacıyla memleketinden ayrıldı.

1999 yılında yapılan ilk öğrenci konseyi seçimlerinde Çukurova Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı seçildi. 2000 yılında Çukurova Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümünü birincilikle bitirdi. 2001 yılında akademik personel sınavında en yüksek puanı alarak Çukurova Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünde Araştırma Görevlisi olarak memuriyet hayatına başladı.

2002-2003 yılları arasında ‘‘Çukurova Ülkü Ocakları İl Başkanlığı’’ görevini yürüttü. 2004 yılında bölgenin ilk düşünce merkezi(think-thank) olan Akdeniz Araştırmalar Enstitüsü’nü(AKARE) kurarak Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi.

2009 yerel seçimleri sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı’nın daveti ile Adana Büyükşehir Belediyesi(ABB) Strateji Geliştirme Daire Başkanı olarak atandı. Adana Büyükşehir Belediyesi’nde Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı ve Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerini yaptı. Koza Kültür A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekilliği ve Adana Uluslararası 17. Altın Koza Film Festivali Yürütme Kurulu Üyeliği ve Yeni Adana İmar AŞ Başkan vekilliği görevlerinde bulundu.

2014 yılında ‘‘İş Sağlığı ve İş Güvenliği’’ alanında yapılmış birkaç doktora tezinden birini başarıyla tamamlayarak Doktor unvanını aldı. İyi derecede İngilizce bilen YÜKSEL’in uluslararası ve ulusal dergilerde yayınlanmış 30’a yakın makalesi bulunmaktadır.

Şubat 2015’te Muğla ili 25. Dönem Milletvekilliği Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Aday Adayı olmak amacıyla memuriyetten istifa etti.

Doğduğu topraklara borcunu ödemek için memleketi Muğla’ya dönen Dr. Ferat Yüksel evli ve Göktürk ve Gökalp isminde 2 çocuk babasıdır.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.