Milli Eğitim Müdürü Ekinci’den Hamle’ye Ziyaret

Bu haber 05 Şubat 2018 - 23:50 'de eklendi ve 872 kez görüntülendi.

Muğla Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci Hamle Medya Grubuna nezaket ziyaretine bulundu. Ziyarette Hamle Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu ve İl Müdürü Ekinci fikir alışverişinde bulundu.

Nazife Taşdelen

Muğla Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci Hamle Medya Grubuna nezaket ziyaretine bulundu. Ziyarette Hamle Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu ve İl Müdürü Ekinci fikir alışverişinde bulundu.

Ziyarette Konuşan Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, “2017/2018 eğitim öğretim yılının ikinci yarısı bu gün itibari ile başladı. İnşallah kazasız belasız bir dönem geçiririz hep beraber. Bu vesile ile Muğla’nın sesi olan basınımızı ziyarete başladık. İlk ziyaretimizi de Hamle’ye gerçekleştiriyoruz. Basın bizim görmediğimiz gören Muğla’nın sesi olan, özgürce fikrini beyan edendir. Muğla için yapacak çok şeyimiz var, işbirliğimizi arttırmak istiyoruz. Çocuklarımız bize emanet, biz bu emaneti titizlikle korurken bizi yol gösterecek yerel basını çok önemsiyoruz. Ziyaretimizin amaçlarından bir tanesi de budur.  Eğitim çok önemlidir ama tek başına Milli Eğitim’e ihale edilemez. Biz sadece yürütücüleriz her söze fikre itimadımız var. Muhakkak dinleriz o yüzden dinlemeye geldik” dedi.

Hamle Medya Grubu Hayati Nizamoğlu ise, “ Söyledikleriniz arasında iki husus çok dikkatimi çekti, birincisi Muğla için neler yapabiliriz? Tabi çocuklarımız size emanet Muğla Milli Eğitimi’nde büyük değişiklikler oldu. Çok sayıda özel okul açılıyor. Devlet okullarında kalite yükseltilmesi için büyük mücadeleler veriliyor. Benim boynumu hep şu bükmüştür Antalya, Aydın ve Denizli üniversite sınavında hep yüksek dereceler ortalamalar çıkarır biz bir türlü hak ettiğimiz ortalamayı yakalayamadık. Bu beni üzüyor. Bu konuda özel bir önem verirseniz, çok seviniriz.  Çünkü gençlerimizin istediği üniversite fakültelerde okumasını gönülden istiyorum.  Bu uzun yıllardır devam eden bir eksiklik.  Alt yapı olarak devletimiz zaten gereğini yapıyor.  Bizde Hamle olarak kısmet olursa 21 Şubat’ta 41 yılımız dolduracağız.  Her zaman Muğla’dan yana Muğla için yayınımızı sürdürdük.  Allah ömür verdiği sürece de bunu sürdüreceğiz” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.