Milletvekili Özden; “Veda etmiyoruz”

Bu haber 08 Mayıs 2015 - 0:52 'de eklendi ve 1.456 kez görüntülendi.

yukserllllYeniden milletvekili adayı gösterilmeyen AK Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden bir veda masajı yayınladı. Mesajı ile veda etmediğini de belirten Milletvekili Özden, “Hak ve hakikat çizgisi, vatan ve bayrak sevdası ile hareket ettik. Bundan sonra da bir ayağımız ve gönlümüz Muğla’da olacak” dedi.

Haber Merkezi

Yeniden milletvekili adayı gösterilmeyen AK Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden bir veda masajı yayınladı. Mesajı ile veda etmediğini de belirten Milletvekili Özden, “Hak ve hakikat çizgisi, vatan ve bayrak sevdası ile hareket ettik. Bundan sonra da bir ayağımız ve gönlümüz Muğla’da olacak” dedi.

İktidar gücünü ranta çevirmedik

İki dönemdir AK Parti Muğla Milletvekili olarak görev yapan Prof. Dr. Yüksel Özden yaptığı yazılı açıklamada değerlendirme yaparken, “Temmuz 2007 ve Haziran 2011 seçimlerinde genel merkezimizin takdiri ve kıymetli hemşerilerimizin teveccüh ve destekleri ile iki kez üst üste Milletvekili seçilerek yurtta ve dünyada Muğla’yı temsil etme ve doğup büyüdüğü topraklara hizmet etme şerefine eriştim” diyerek şöyle devam etti:

“Görevimiz esnasında toprağın altında yatanlara ve üstünde yaşayanlara karşı sorumluluğumuz olduğu bilinciyle çalıştık. Siyaseten doğru diye bir tanımlamayı reddettik. Hakikaten doğru neyse siyaseten de doğrunun o olduğu inancı ile yanlışlık ve haksızlık kimden gelirse gelsin karşı çıktık. Hayatımızın her evresinde olduğu gibi siyasete girdiğim 2007’den günümüze kadar da doğruya doğru, yanlışa yanlış demeye devam ettik. Görev süremiz içerisinde iki dönemde kimseye haksızlık ve yanlışlık yapmadık. İktidar gücünün rant, çıkar ve nüfuz temin etmeye yönelik kullanılmaması için azami gayret sarf ettik. Aynı şekilde muhalefet dâhil hiç kimsenin şahsını hedef alan söz söylemedik.”

Erenlerin torunları olduğumuz gerçeğinden hareket ettik

Muğla’da iki dönem milletvekilliği yaparken erenlerin torunları olduğu gerçeğinden hareket ettiğini belirten Milletvekili Özden, “Üzerinde yaşadığımız toprakların kutsal olduğu bilinci ile yaptığımız görevleri ciddiyet ve özenle yerine getirdik. İlimizin tabiat güzelliklerini ve her türlü zenginliklerini torunlarımız için korumaya, değerine değer katmaya gayret ettik. Muğla’yı sahil ve koylardan ibaret zannedenlere karşı 1000 yıl önce bu topraklara yerleşen ve buraları bize vatan kılan Horasan Erenlerinin torunları olduğumuz gerçeğiyle hareket ettik. Sadece ülkemiz için değil tüm dünya mazlumları için bir ümit ve gurur kaynağı olan AK Parti siyasetine zerre kadar bir leke getirmemek için cansiperane gayret gösterdik. İnsanımızın başının dik ve geleceğinin aydınlık olması için çalıştık” dedi.

Ak Parti’nin geleceği Türkiye’nin geleceği

Açıklamasında, tarihimizdeki iki yüz yıllık sıkıntılı ve zorlu süreçlerin ardından büyük bir varlık ve onur mücadelesi sonucu kurulan Cumhuriyetin daha da güçlenmesi için Yeniden Büyük Türkiye ideal ve vizyonu ile hareket ettiklerinin altını çizen Milletvekili Özden “2002 sonrasında Cumhurbaşkanlarımız Abdullah Gül, Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ve AK Parti hükümetleri ve Parlamentolarımızın: yoğun çabaları ile gerçekleştirilen kazanımlar her türlü şahsi ikbal hesabının üzerindedir. 1950 yılında rahmetli Adnan Menderes ile başlayan, Necmeddin Erbakan ve Turgut Özal ile devam eden bu Kutsal Yürüyüşün hiç bir zarar görmeden devam etmesi her şeyden önemlidir.” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:
“Anayasa’da ve gerekse yasalarda yapmış olduğumuz düzenlemelere katkıda bulundum. Bu kapsamda Milli Eğitim, NATO Parlamenterler Asamblesi, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi, Türkiye Avrupa Birliği Karma Komisyonu üyeliklerinde bulundum. İkinci dönemimde Asya Parlamenterler Asamblesi Komisyonu başkanlığı görevini yürüttüm. Tüm görevlerimde Hak ve Hakikat çizgisi, Vatan ve Bayrak sevdası ile hareket ettim. AK Partinin geleceğinin Türkiye’nin geleceği olduğuna inanıyorum. Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti icraatlarıyla bugün demokrasi alanında büyük kazanımlar elde etmiş ekonomi ve diğer alanlarındaki sorunlarını çözme inancı ve karalığı göstermiş bir Türkiye’de yaşıyoruz.

Önümüzdeki seçimlerde insanımızın gönlünü kazandığımız ve Yeniden Büyük Türkiye inancımızı paylaşabildiğimiz oranda bayrağın daha yukarılara taşınacağına olan inancım tamdır.”

  1. etap TOKİ tamam

AK Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Özden devam eden Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi ve 2. Etap TOKİ yatırımlarına da değindi. “İnanıyorum ki, bayrağı bizden devralacak arkadaşlarımız inşaatı 7. Kat seviyesine kadar ilerleyen Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesinin zamanında Muğla’nın hizmetine açılmasını takip edeceklerdir. Bugünlerde hizmete açılacak yeni Poliklinik binasının ardından eski Poliklinik alanına yapılacak (ihalesi yapılmış) 50 ünite kapasiteli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Muğla modern bir sağlık hizmetine daha kavuşmuş olacaktır. Önümüzdeki günlerde detaylarını paylaşacağımız 2. etap TOKİ Konutları bu dönem üzerinde çalıştığımız diğer bir proje olmuştur. İçinde alt gelir grubuna yönelik 100 sosyal konutun olduğu, yerel mimarimizin özelliklerini taşıyan yeni TOKİ konutlarının ihale süreci başlamıştır” dedi.

Muğla’da olmaya devam edeceğiz

Muğla’nın doğup büyüdüğü yer olduğunu ve bin yıldır bu topraklarda yaşayan atalarımıza ve gelecek bin yılı kuracak kuşaklara karşı görev anlayışının sadece siyasetle sınırlı olmadığını vurgulayan Prof. Dr. Özden, son olarak “Vekilliğimizin sona ermesi ile Muğla Defteri kapanmış değildir. Bundan sonra da hep bir ayağımız ve gönlümüz Muğla’da olacaktır. Toprağın altı ile üstünü buluşturmaya devam edeceğiz. Milletvekili olarak başlattığımız “toprağın altı ile üstünü buluşturma” çalışmalarına Muğla Erenleri Taşınır Taşınmaz Kültür Varlıkları Koruma, Yaşatma ve Eğitim Derneği ile devam edeceğiz.” ifadesinde bulundu.

Özden, 7 Haziran seçimlerinden sonra bayrağı devralacak Milletvekili arkadaşlarına başarı dileklerinde bulunarak, “Bizler kadere; her şeyin ancak O’nun ol demesi ile olduğuna inanan insanlarız. Bize çizilen bu yolda yürümek durumundayız. Rabbim hakkımızda neyi nasip etmiş ise o olur; zerre kadar tereddüt etmeyiz ki ne olmuşsa bizim hayrımızadır. Milletvekilliği bir meslek değil görevdir; bir bayrak yarışıdır. 7 Haziran seçimlerinde bayrağı devralacak olan kardeşlerime canı gönülden başarılar diliyorum. Her zaman yanlarında olduğumu belirtmek isterim” diye kaydetti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.