Milletvekili Özden Şaşırtıyor!

Bu haber 22 Temmuz 2014 - 0:00 'de eklendi ve 1.377 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Özcan Özgür

Kemal Önekli AK Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden tivitlerini haberleştirmeye devam ediyor. Faydalı da oluyor… Yoksa Milletvekili Özden’den haber alamayacağız… (!)

Önüekli 20 Temmuz 2014 cumartesi günü tivıtırda iki haber başlığı paylaştı:

Bafa Gölü Can Çekişirken Seyirci Kalamayız

Artık Başka Bir Şeyler Yapmalı.

Biri Marmaris’te, öteki yeni ilçemiz Seydikemer’de yayınlanan gazetelere baktım, haberler aynı. @yukselozden, @bogaali48, @VeyselEroglu ile paylaşılan haberlerde şöyle deniliyordu:

Ak Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden ‘proaktif siyasete’ twetleriyle devam ediyor. Yuksel Özden; ‘Bafa Gölünde yaşayan canlıların tekrar oksijene kavuşması için yapılan çalışmaların takipçisiyim’ Vekil Özden, Bafa Gölünü Kurtarma ve Yaşatma Platformunun Yarın 17.30’da yapacağı ‘Bafa’da yaşam son bulurken son çığlık eylemi’ne meclis mesaisi olmasa seve seve katılacağını belirterek eyleme destek verdi. Hemşerilerini eyleme katılmaya çağıran Özden. olayın takipçisi de olduğunu bildirdi. Özden, işi bir adım ileri götürerek eylemin ötesinde daha anlamlı bir çağrı yaparak ‘Başka Birşeyler Yapmalı’ çağrısında bulundu.

xx        xx        xx

Milletvekili Özden’i az çok tanırım. Yağcılıktan hoşlandığını sanmıyorum. O nedenle de “Yağcılarda inecek var” demeyeceğim… Bizim için “Kaleminden kan damlıyor” diyenler hep olmuştur. Kimileri için de “Kaleminden yağ damlıyor” diyenler vardır. Ama ben merak ediyorum;

CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, 22 Dönem Muğla Milletvekili Fevzi Topuz ve kapanan Bafa Beldesi’nin son Belediye Başkanı Zühra Dönmez’in de katıldığı eylem, Milletvekili Özden’in attığı tivitin gerisine nasıl düşer?

Eğer hafta sonunda Bafa’da insan zinciri eylemi yapılmamış ve CHP Milletvekili Demir de eyleme davet etmemiş olsaydı Milletvekili Özden’in o “Başka bir şey yapmalı” sözünü duymamız mümkün olabilir miydi?

“Tivitten haber” bu kadar oluyor demek ki!

Basın toplantısı olsaydı, Sayın Özden’e “Başka bir şey yapmalı derken, insan zinciri ile filan olmuyor mu demek istiyorsunuz?” diye sorardım…

xx        xx        xx

Kemal Önüekli düne kadar “köşe yazısı” yazmaya hevesli bir kalemdi. Son günlerde “haber yazma” hevesini görüyoruz. Hevesini kırmamak lazım, ama birinin kendisine “Sirkeye su, habere yorum katılmaz. Yorum yapmak ve milletvekiline övgü düzmek gibi bir derdin varsa bunu köşende yaparsın” demesi lazım. Neyse…

ÖnekliBaşka bir şeyler yapmalı” sözünden ne anlam çıkarmış olabilir bilmiyorum, ama Milletvekili Özden, Milletvekili Demir’in “eyleme daveti” üzerine kendisine şu tiviti atmış:

CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir’den e posta ile Bafa Gölü’nü kurtarmak ve Yaşatmak Platformu’nun yarın 17.30’da göl kıyısındaki eylemine davet aldım. Mecliste çalışmak zorunda olmasam ‘Bafa’da Yaşam Son Bulurken Son Çığlık Eylem’ne katılırdım.

Bafa Gölü can çekişirken seyirci kalamayız.

Platformu kutluyorum. Hemşerilerimize katılmalarını tavsiye ediyorum.

Yapılanların yetmediğini görüyoruz. Artık başka bir şeyler yapmalı.

Önüekli hocamda tavuğun suyundan pilav çıkarmaya çalışmış!

xx        xx        xx

Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden, tivitini bizimle de “Bafa’da yaşam son bulurken son çığlık eylemi’ne katılırdım. Bafa Gölü can çekişirken seyirci kalamayız.” diye paylaşırken, tivıtırdaki takipçilerimden Hasan Ceylan ‏@hasanceylan “Sayın vekilim iktidar partisindensiniz kime karşı bu eylemi yapacaksınız. Paralelci diyerek sizi de aforoz etmesinler.” diyordu.

Sayın Ceylan’ın bu tiviti üzerine ben de “Ceylan haklı Ankara’ya karşı eylem yaptın mı paralelci veya çapulcu olmak ihtimal dâhilinde… J))” şeklinde paylaşımda bulundum. Ardından “Yüksel hocam şaşırtmaya devam ediyor.” diye ekledim. Çünkü daha önce bana Ramazan davulu yasağını delmek üzere birlikte eylem teklifinde bulunmuş, ben de “Varım” demiştim…

Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden’in şaşırtamaya devam ettiği sözüme yanıtı şöyle oldu:

Hak hakikat konjonktürel değildir. Hak’ka ve Helk’a hesap vereceğiz.”

xx        xx        xx

Milletvekili Özden’in yanıtını ben de yanıtsız bırakmadım. Yanıtım şöyle oldu:

“İşte benim tanıdığım Yüksel hoca

Benim tanıdığım öteki hoca da, Sayın Önekli yanlış anlamasın CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir’dir. Nurettin hoca hafta sonunda Bafa Gölü kenarında, Milas-Söke karayolu üzerinde insan zinciri oluşturulurken yaptığı konuşmada, katılımcılarla Milletvekili Özden’in kendisine tivitırdan attığı mesajı paylaşmış.

Bunlar güzel şeyler… Muğla için umut verici gelişmeler…

xx        xx        xx

Bafa Gölü kenarında insan zinciri oluşturulurken konuşan Milletvekili Demir, TBMM‘de Bafa Gölü‘nün kirlilikten kurtulması için araştırma önergesi vereceğini belirterek bir de “Bunda iktidar partisi milletvekillerinin de imzasını görmek bizi mutlu edecektir.” diyordu.

Önceki gün ben bu yazımı kaleme alırken, e postama Muğla Milletvekili AK Partili Ali Boğa ile Muğla Milletvekili CHP’li Nurettin Demir ve Muğla Milletvekili MHP’li Mehmet Erdoğan’ın danışmanlarından ayrı ayrı ileti düştü.

Milletvekili Boğa’nın danışmanı Cemal Akkuş iletisine “Ankara’da Bafa Gölü atağı” başlığı atmıştı, ama atik davranın MHP Milletvekili Erdoğan olmuş. Araştırma önergesi Milletvekili Demir tarafından değil, Milletvekili Erdoğan tarafından verilmiş. MHP’li Milletvekili Erdoğan’ın Bafa Gölü için verdiği Araştırma Önergesi CHP’li Demir ile birlikte AK Partili Özden ve Boğa tarafından da desteklenmiş.

Gerçekten bunlar güzel şeyler… Muğla için umut verici gelişmeler…

xx        xx        xx

Ama ben Muğlalı bir “gazeteci”nin Milletvekili Demir’in davetine Milletvekili Özden’in verdiği yanıtta yer alan “Başka bir şeyler yapmalı” ifadesini alıp, yaptığı haberde Milletvekili Özden’in iyi bir adım ileri götürerek Bafa’da yapılan eylemin ötesinde bir anlam ifade ettiği yorumunda bulunmasını, oluşturulan insan zincirini önemsizleştirmeye çalışmasını anlayamıyorum.

Şimdi ben de kalkıp, MHP’li Erdoğan’ın verdiği araştırma önergesi Milletvekili Demir’in cumartesi günü katıldığı eylemin ve Milletvekili Özden’in çağrısının ötesinde bir anlam ifade ediyor yorumunda mı bulunayım?!!

xx        xx        xx

Muğla uzun yıllar sonra bir ilki yaşıyor. AK Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden’in CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir tarafından Bafa Gölü için insan zinciri oluşturmaya davet etmesi; Milletvekili Özden’in Milletvekili Demir’e “Orda olmak isterdim” deyip, destek vermesi MHP ile CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı konusunda anlaşması kadar çok önemli…

Çünkü ülkemizin ve Muğlamızın öncelikle “uzlaşma kültürüne” ihtiyacı var…

MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan’ın CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir’den hızlı davranıp verdiği araştırma önergesinin altına öteki Muğla Milletvekillerinin imzalarını atıp destek vermeleri “yumruğu bir yere vurmaları” insanı hem şaşırtıyor, hem geleceğe dönük umutlandırıyor. Biz gazetecilere de bu “uzlaşma kültürünün” kalıcılığına katkı vermek düşüyor.

Ben Muğla Milletvekillerini alkışlıyorum…

xx        xx        xx

Şimdi bu umut yüklü yazının üzerine limon sıkmış gibi olacağım, ama sakın heveslenmeyin! Muğla Milletvekillerine rağmen iktidar çoğunluğu TBMM genel kurulunda Muğla’nın ve doğanın feryadı olan önergeyi reddetti…

Ben yine de Muğla Milletvekillerini alkışlıyorum…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

5 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Reşat UYGUN 22 Temmuz 2014 / 13:06

Özcan bafa gölü için son 2 aydır yapılan eylemler ve yerel halkın da katılımı ile oluşturulan Bafa Gölü Kurtarma ve Yaşatma platformu kurucularından birisi olarak belirtmek isterim ki; bu son eylemde yatağan maden işçilerinin de aktif katılması ve çevrecilerle aynı pankartı birlikte tutmaları ,yaşam için birlikte haykırmaları da çok önemliydi..

Mehmet Keza KUNDAKÇI 23 Temmuz 2014 / 08:33

Özcan bey merhaba,
bu yazınıza yaptığım yorumu yayınlamadınız,biraz bilgi verebilirseniz,kendi adıma almam gereken bir ders varsa bu anlamda bana yardım ederseniz çok memnun olurum,
selam ve teşekkürlerimle,

Hamle Gazetesi 23 Temmuz 2014 / 12:46

Mehmet bey, yorumunuz yazının işlediği konu zile ilgili görülmediği ve kişisel bulunduğu için maalesef yayınlanmadı. Saygılarımızla.

Hamle Gazetesi 23 Temmuz 2014 / 17:45

Mehmet bey, M.G. rumuzlu kişinin adresi “gire@gmail.com” şeklinde. Selamlar.

Nabide Kılınç 24 Temmuz 2014 / 18:19

Yazınızla ilgili aynı fikirdeyim Yüksel Özden’in o yazdığı mesaj bir insanın üzerinde önemli etkiler bırakıyordu. Böylesi dayanışma gücünü Muğla için ve hizmet için koymak ve halkın tercihine saygı duyup daha çok sevgi bağıyla, gönül bağıyla bağlanmak Muğla’ya çok şey kazandırcaktır. İyi dileklerimle.