Milletvekili Özden: “Öğretmenleri depodan çıkarın”

Bu haber 12 Eylül 2014 - 9:22 'de eklendi ve 717 kez görüntülendi.

AK Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden, sosyal medyada twitter hesabından yayınladığı mesaj ile ücretsiz kitap dağıtımı ile ilgili illere gönderilen kaynağın nereye harcandığını sordu. Özden, “Öğretmenleri depodan çıkarın” dedi.
Haber Merkezi
AK Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden, sosyal medyada twitter hesabından yayınladığı mesaj ile ücretsiz kitap dağıtımı ile ilgili illere gönderilen kaynağın nereye harcandığını sordu. Özden, “Öğretmenleri depodan çıkarın.” dedi.
Okulların açılmasına iki gün kala Milletvekili Özden’in yayınladığı mesaj şaşkınlık yarattı. Mesajdan, geçen yıl olduğu gibi bu yılda ücretsiz dağıtılan kitapların paketlenmesi ve öğrencilere dağıtılmasının görevleri olmadığı halde öğretmenlerin üzerine yıkıldığı anlaşıldı.
Twitter hesabından İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerine “Öğretmenlerimizi derhal depolardan çıkarın!” talimatı veren AK Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden “15 Eylülde başlayacak olan eğitim öğretim yılının ‘Yeni Türkiye’ vizyonuna uygun başlayıp devam etmesini” temenni ederken, “Ücretsiz kitap dağıtımı ile ilgili illere gönderilen kaynak nereye harcanıyor?” diye sorarak şöyle devam etti:
“Ciddi bir kaynak harcanarak dağıtılan devlet kitaplarının birçok devlet okulunda ve özel okulda okutulmadığını duyuyor ve biliyoruz. Bu durum ciddi bir kaynak israfı olduğu gibi velilere getirdiği lüzumsuz masraf açısından da üzerinde durulması gereken bir durumdur. Ayrıca bu kitapların temininde açık suiistimaller olabilmektedir. Asıl konu neden başka kaynak kitaplara ihtiyaç duyulduğudur. Ücretsiz kitaplarla ilgili diğer husus da bu kitapların okullara ulaştırılması ve ilk gün öğrencilerin masalarında hazır olması konusudur. Bakanlığımız illere bu kitapların okullara ulaştırılması ve paketlenmesi ile ilgili kaynak aktardığı halde bir takım yanlışlıklar var. An itibarıyla bazı okullarımızda öğretmenlerimizin haftaya ders başı yapacak öğrencilerinin kitaplarını paketlemekte olması doğru değildir. Bakanlığın gönderdiği kaynağa rağmen öğretmenlerin depolarda kitap poşetliyor olması şık olmadığı gibi başka bir soruyu da hak ediyor: Ücretsiz kitap dağıtımı ile ilgili gönderilen kaynak nereye harcanıyor? Yöneticilerimize çağrım öğretmenlerimizi derhal depolardan çıkaralım.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Cevat SAYDIN 13 Eylül 2014 / 09:26

Sayın milletvekilimize açıklamalarından dolayı bir öğretmen olarak teşekkür ediyotum