Milletvekili Gökcan’dan 29 Ekim mesajı

Bu haber 29 Ekim 2018 - 1:20 'de eklendi ve 525 kez görüntülendi.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, 29 Ekim için yayınladığı mesajda , “İstiklal harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 95 yıl önce olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır” ifadesini kullandı.

Nazife Taşdelen

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, yayınladığı mesajda “İstiklal harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 95 yıl önce olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır” vurgusu yaptı.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, Türk milleti olarak şanlı tarihin çok önemli bir dönüm noktasının, Cumhuriyetin ilanının 95’inci senesinin kutlandığını belirtti.

Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik eden Gökcan, “Bu vesileyle bin yıldır aziz vatan topraklarının müdafaası için bir gonca gül gibi toprağa düşen kahraman şehitlerimize Yüce Mevla’dan rahmet ve mağfiret diliyorum. Başta Cumhuriyetimizin banisi, Kurtuluş Savaşımızın muzaffer komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm gazilerimizi de rahmetle, tazimle yad ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin, asırlardır hürriyetinden ve onurundan taviz vermektense ölmeyi tercih eden asil bir milletin şahlanışının, küllerinden yeniden doğuşunun nişanesi” olduğunu vurgulayan Milletvekili Gökcan, “Türk milleti, 29 Ekim 1923’te bir kez daha tüm dünyaya iradesine pranga vurdurmayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ilan etmiştir.” değerlendirmesini yaptı.

“Hasta adam” ilan ettikleri Osmanlı’nın mirasını talan için Anadolu’ya koşanların, milletin cesareti, kararlılığı ve mücadelesi karşısında büyük bir hezimet yaşadıklarını hatırlatan Gökcan, şöyle devam etti: “İstiklal harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 95 yıl önce olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır. 15 Temmuz ihaneti karşısında, milletimizin 250 şehit ve 2 bin 193 gazi pahasına gösterdiği şanlı direniş, işte bu ruhun ifadesidir. O gece kadını erkeği, genci yaşlısıyla milletimizin tüm fertleri, iradelerine, değerlerine, Cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıkmışlardır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.