Milletvekili Erdoğan Da Soruyor!

Bu haber 14 Ekim 2017 - 1:01 'de eklendi ve 1.233 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Özcan Özgür

Muğlalılar PKK’lileri Barındırmaz…” başlıklı yazımda Seydikemer ve Köyceğiz’de yaşanan terör olayları ile ilgili yetkili makamların açıklama yapmamaları konusunda eleştiride bulunmuştum.

Nihayet önceki gün Muğla Valiliğinden bir yazılı açıklama geldi.

Açıklama rakamlardan ibaretti…

Mustafa İnci arkadaşımız sosyal medya hesabından “Muğla Valiliği açıklama yaptı 6 terörist öldürüldü, 6 terörist yakalandı diye… 8 gün sonra gelen bu açıklama gerçekten önemli:)” diye paylaşımda bulundu.

Yorumun altına bende “Nesi önemli? Cumhuriyet Başsavcısı dün 19 terörist diye açıklama yaptı. Valilik 13 diyor!” dedim.

Ardından Ortaca’dan arkadaşımız Mete Sönmez bizim yorumların altına “Abi hava durumu kadar önemli gelmedi bana!!!” diye görüşünü bıraktı.

Haksız değil… Bizim meslekte böyle bir açıklamaya “haber değeri yok” derler…

 

xx           xx           xx

Muğlalılar PKK’lileri Barındırmaz…” başlıklı yazımın yayınlandığı günün gecesi tesadüf bu ya, Yatağan’dan Cavit Yıldırım arkadaşımız, Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz’un açıklamasının yer aldığı bir haberi sosyal medyada paylaştı.

Savcılığın bu olaylarla ilgili ilk bilgilendirmesiydi.

Daha öncede bir açıklama yapılmıştı, ama o bir yanlış haber ile ilgili “düzeltme” idi.

Cavit Yıldırım’ın haberine göre, Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Muğla bölgesinde tespit edilen 19 teröristten 5’inin operasyonda öldürüldüğünü, 1’inin kendisini patlatarak intihar ettiğini, 8’inin tutuklandığını, 4’ünün halen gözaltında olduğunu, 1’inin ise yakalanmasına çalışıldığını açıklamış.

Mete Sönmez’in dediği gibi, hava durumu kadar önemli bir açıklama olmadı.

Bu yüzden olsa gerek ki önceki gün açıklamayı gazetelerde göremedik… Tabi açıklama gazetecilere ulaşmamış da olabilir. Mesela bana ulaşmadı…

 

xx           xx           xx

Başsavcı Yavuz’un açıklamasını gazetelerde göremediğimiz önceki gün Valilik açıklaması geldi.

Muğla Valiliği açıklaması da şöyle;

Bölücü terör örgütü PKK’nın Ege ve Akdeniz bölgelerimize sızma girişimi çerçevesinde, bir süre önce ilimize sevk ettiği terörist unsurlar ile yardım-yatakçılar, güvenlik güçlerimizin ortaklaşa gerçekleştirdiği başarılı operasyonlar sonucunda, eylem-etkinliklerini gerçekleştiremeden etkisiz hale getirilmişlerdir. Yapılan operasyonel faaliyetler kapsamında; 6 terörist sağ, 6 terörist ölü olarak ele geçirilmiş olup, 1 teröristi yakalama çalışmalarına devam edilmektedir. Ayrıca; söz konusu teröristlere yardım-yataklık yapmak için bölgemiz dışından gelen 6 şüpheli de yakalanmıştır. Sağ olarak ele geçirilen teröristler ile yardım-yatakçıların tamamı tutuklanarak ceza evine konulmuşlardır .İlimiz genelinde kamu düzeni, asayiş, huzur ve güven ortamının devamı amacıyla; dikkatli, duyarlı ve özverili çalışmalara azim ve kararlılıkla devam edilmektedir.

Yine rakamlar…

 

xx           xx           xx

Birde Valilik açıklaması ile Savcılık açıklaması arasında çelişki var.

6 terörist sağ, 6 terörist ölü olarak ele geçirildi. 1 terörist aranıyor” derseniz, bu 13 yapar…

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada 19 teröristten söz ediliyor!

Birisi yanlış…

Ortalık dedikodudan, söylentiden, iddialardan geçilmiyor. Sosyal medyada dehşet bilgi kirliliği yaşanıyor.

Bunlarla ilgili kamuoyunu kim aydınlatıp, rahatlatacak?

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü, Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı bunu yapabilir, ama yapamazlar!

Bunun için Muğla Valiliği’nin izin vermesi gerekir!

 

xx           xx           xx

Bu teröristler nereden geldiler? Gerçekten Suriye’den mi geldiler?

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’na mı saldıracaklardı?

FETÖ-PKK/PYD anlaşması sonucu FETÖ Suikast Timi Davası’nın görüldüğü MUTSO Salonuna mı saldıracaklardı?

Köyceğiz Pazarı’nı mı patlatacaklardı?

Yoksa il merkezinde Perşembe Pazarı’nın altına bomba mı koyacaklardı?

Hedef gerçekten başta valilik olmak üzere emniyet binaları mıydı?

Bir avukat çıkıp, öldürülen teröristlerin otopsisine katıldığını ve ikisinde kurşun yarası görmediğini iddia ediyor.

Kime, neye inanacağız?

Sokaktaki vatandaşlar biz gazetecilere soruyorlar.

Biz kime soracağız?

Muğla Valiliği hiç bu kadar ketüm olmamıştı…

 

xx           xx           xx

Bu arada, MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan da TBMM’de yaptığı konuşmada son günlerde Muğla’da yaşanan terör operasyonlarına dikkat çekti.

Cumhurbaşkanına suikast davasının karar verileceği gün yapılan operasyonda yakalanan teröristlere ve hemen ardından Köyceğiz’de öldürülen teröristlere dikkat çeken Erdoğan yaşananları “FETÖ ve PKK ortaklığının bir başka versiyonu” olarak değerlendirdi.

Buna ne diyeceğiz?

Veya Muğla Valiliği bir şey demeyecek mi?

Konuşmasında “Ege ve Akdeniz’de kendilerine alan açmak isteyen PKK’lı hainleri bertaraf eden güvenlik güçlerimize, Valiliğimize, Kaymakamlarımıza ve ferasetiyle güvenlik güçlerimizin işlerini kolaylaştıran aziz hemşehrilerime sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Muğla’yı kirletemeyecekler, güzel ülkemizi asla bölemeyeceklerdir.” diyen Milletvekili Erdoğan da konuşmasında sormuş:

Acaba Muğla’da PKK- FETÖ işbirliğinin yeni bir versiyonu ile mi karşı karşıyayız? Eğer bunlar yakalanmasaydı hedefleri sadece Cumhurbaşkanına Suikast davasını karara bağlayacak olan mahkeme heyeti miydi, yoksa bu davada yargılanan sanıklardan susturulması gerekenler mi vardı? Tüm bu ve benzer sorular üzerinde ciddi bir şekilde düşünülmesi ve çalışılması gerekmektedir.

Kim ne yanıt verecek? Yoksa Erdoğan’ın sorusu da yanıtsız mı kalacak?

 

xx           xx           xx

MHP Muğla Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürmüş:

Son günlerde seçim bölgem, güzel ilimiz Muğla’da da bölgeye yuvalanmak isteyen PKK’lı teröristlere hak ettikleri darbe vurulmuştur. Önce Seydikemer ilçemizde 7 terörist kıskıvrak yakalanmış, aralarında canlı bomba yeleği de olan bu hainler güvenlik güçlerimizin ve istihbaratımızın etkin bir şekilde çalışmasıyla canlı olarak etkisiz hale getirilmiştir. Ardından Köyceğiz ilçemizde 7 kişilik bir terörist grupla sıcak temas sağlanmış ve çıkan çatışmada bu 7 teröristten 5’i öldürülmüş diğer ikisi ise kaçmıştır. Dün itibariyle bu 2 teröristten 1’i yakalanacağını anlatınca kendisini patlatarak öldürmüştür. İnşallah diğeri de en kısa sürede etkisiz hale getirilecektir. Alışılagelmişin dışında, Muğla’da teröristlerin alan edinme çabası bir takım ciddi soruları da aklımıza getirmektedir.

Herkesin aklına çok soru gelmekte de yanıt veren yok!

 

xx           xx           xx

Milletvekili Erdoğan bir de sosyal medya uyarısında bulunmuş. “Yine; bundan sonra Muğla’da çeşitli spekülasyonlar yapmak suretiyle sosyal medya üzerinden ve dedikodu cenahından terör örgütlerine destek sayılabilecek davranışlardan bütün hemşehrilerimizin uzak durması çok önem arz etmektedir.” demiş.

Hemşehrilerimiz ne yapsın, gerekli açıklama olmayınca söylenti peşine düşünüyor…

Değerli hemşehrilerimizin herhangi bir bilgiye veya belgeye ulaştıklarında bunu dedikodu cenahında kullanmak yerine işin muhataplarına yani güvenlik güçlerimize en hızlı şekilde ulaştıracaklarına inancım tamdır.” diyen Erdoğan noktayı şöyle koymuş:

Sosyal medyanın Muğla’daki terör olayları hakkında lüzumsuz kullanımı terör örgütlerine yeni bir propaganda alanı açmamalıdır. Çünkü dedikoduların Muğla’mıza ve milletimize hiç bir hayrı olmayacaktır. Bu ancak hainleri sevindirecektir. Vesileyle terörle mücadele konusunda gecesini gündüzüne katan kahraman güvenlik güçlerimize başarılar diliyorum.

Bu dileklere bizde katılıyoruz. Tabi aydınlanmayı da bekliyoruz…

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.