Milletvekili Demir’in sağlık tepkisi

Bu haber 29 Ocak 2014 - 20:05 'de eklendi ve 806 kez görüntülendi.

nurettin65163615CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, “Sağlık Bakanı’nın açıklamaları tehlikeli bir gidişata işaret etmektedir. Bizler korkak ve baskılarla susturulmuş bir hekimlik değil, niteliğini ve birikimini her geçen gün daha da artırmış bir hekimlik mesleği istiyoruz. Meslek alanımızdan elinizi çekin ve hekimlerin, sağlık çalışanlarının seslerine kulak verin” dedi.
Haber Merkezi
CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, “Sağlık Bakanı’nın açıklamaları tehlikeli bir gidişata işaret etmektedir. Bizler korkak ve baskılarla susturulmuş bir hekimlik değil, niteliğini ve birikimini her geçen gün daha da artırmış bir hekimlik mesleği istiyoruz. Meslek alanımızdan elinizi çekin ve hekimlerin, sağlık çalışanlarının seslerine kulak verin” dedi.
Demir, Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker ve Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı ile Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun bakanlığının bir yılına ilişkin değerlendirme toplantısındaki sözlerini ve hükümetin sağlık politikalarını eleştirdi.
Müezzinoğlu’nun açıklamalarında sağlık sektöründeki sorunlar ve çözüm önerilerine değinmek yerine sağlık çalışanlarını suçladığını ileri süren Demir, bunun tüm çalışanları üzdüğünü söyledi. Sağlık sektöründeki herkesin büyük bir özveri ile çalıştığına işaret eden Demir, “Yeterince özverili çalışmıyorlar mı, bir teşekkürü hak etmediler mi?” diye sordu.
Sağlık ile ilgili torba yasayı da eleştiren Demir, “Bu torbaya sağlık sığmaz dedik. Hem komisyonda hem de Genel Kurul’da size anlatmaya çalıştık. Ama siz ne muhalefete, ne Türk Tabipler Birliğine ne de diğer tüm sivil toplum kuruluşlarına kulak verdiniz, adeta onlara kulak tıkadınız. Tüm bilimsel değerlendirmeleri yok saydınız, hekimlerin, sağlık çalışanlarının çığlıklarını duymadınız” dedi.
Müezzinoğlu’nun “Türkiye artık ilaç üretmeli” dediğini ifade eden Demir, AK Parti Hükümeti’nin ilaç fabrikalarını ilaç şirketlerinin tröstlerine peşkeş çektiğini, kendi öz kaynaklarını satan bir ülkenin yerli üretim yapamayacağını ileri sürdü.
Hekimlerin 65 yaşında emekli edilmesini de eleştiren Demir, “Bakan’ın açıklamaları tehlikeli bir gidişata işaret etmektedir. Bizler korkak ve baskılarla susturulmuş bir hekimlik değil, niteliğini ve birikimini her geçen gün daha da artırmış bir hekimlik mesleği istiyoruz. Meslek alanımızdan elinizi çekin ve hekimlerin, sağlık çalışanlarının seslerine kulak verin” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.