Milletvekili Demir, IŞİD’i meclise taşıdı

Bu haber 10 Ağustos 2015 - 19:15 'de eklendi ve 744 kez görüntülendi.

milletvekilidemir65654165561IŞİD terör örgütünde komutan olduğu ve Kobani’de, YPG ile girilen çatışmada yaralandığı belirtilen Emrah Ç’nin Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi edildiği iddialarını TBMM’ne taşıyan CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, “Türkiye’nin birçok yerinden IŞİD üyelerinin tedavi edildiğine dair duyumlar alıyoruz. Denizli’de IŞİD terör örgütü komutanı olduğu iddia edilen kişinin tedavi edildiği Denizli Valiliği tarafından da doğrulanmıştır” dedi.

Özcan Özgür

CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü mensuplarının Türkiye’de tedavi edildiğine ilişkin iddialar hakkında Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve İçişleri Bakanı Sabahattin Öztürk’ün yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi verdi. Hipokrat yemini etmiş hekimlerin ırk, dil, din, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin herkesi tedavi etmekle yükümlü olduğunu anımsatırken, “Gezi’de yaralıları tedavi eden hekimler ve sağlık çalışanları mesleklerinin gereği olarak yaralılara tedavi ettikleri için hedef gösterilmiş, görevlerini yapan hekimlere ve sağlık çalışanlarına soruşturma açılmıştır. Bu çifte standart değil midir?” diye sordu.

IŞİD terör örgütünde komutan olduğu ve Kobani’de, YPG ile girilen çatışmada yaralandığı belirtilen Emrah Ç’nin Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi edildiği iddialarını gündeme getiren Demir, “Türkiye’nin birçok yerinden IŞİD üyelerinin tedavi edildiğine dair duyumlar alıyoruz. Denizli’de IŞİD terör örgütü komutanı olduğu iddia edilen kişinin tedavi edildiği Denizli Valiliği tarafından da doğrulanmıştır” dedi.

Bu iddiaların gerçekliği hakkında bilgi isteyen Milletvekili Demir, terör örgütü olarak tanınan bir örgüte mensup birinin Türkiye’de tedavi edilmesi sınır güvenliğimiz için tehdit oluşturduğunu ifade ederek, Türkiye’de başka hastanelerde tedavi edilen kaç IŞİD üyesi olduğunu sordu. Gezi’de mesleklerinin bir gereği olarak yaralıları tedavi eden hekimlere ve sağlık çalışanlarının hedef gösterildiğini haklarında soruşturma açıldığını hatırlatan Demir, yapılan muamelenin çifte standart olduğuna işaret etti.

Muğla Milletvekili Demir’in Sağlık Bakanı Müezzinoğlu ve İçişleri Bakanı Öztürk tarafından verdiği soru önergelerinde şu sorulara yer verdi:

“Bu iddiaların gerçekliği nedir? Terör örgütü olarak kabul edilen IŞİD örgütüne mensup bir kişinin Türkiye sınırları içerisinde bir hastanede tedavi ediliyor olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu durum sınır güvenliğimizi tehdit oluşturmamakta mıdır? Türkiye’de başka hastanelerde tedavi edilen IŞİD örgütü üyesi kaç kişi vardır? Tedavinin yapıldığını açıklayan vali ve diğer sorumlu yetkililer hakkında herhangi bir işlem yapılacak mıdır? Hayatını insanlık hizmetlerine adayarak, din, milliyet, cinsiyet, ırk ve parti farklarının göreviyle vicdanı arasına girmesine izin vermemek üzere Hipokrat yemini eden hekimler ve sağlık çalışanları her kim olursa olsun her kişinin muayenesi ve tedavisini yapmakla yükümlüdür. Ancak maalesef Gezi’de yaralıları tedavi eden hekimler ve sağlık çalışanları mesleklerinin gereği olarak yaralılara tedavi ettikleri için hedef gösterilmiş, görevlerini yapan hekimlere ve sağlık çalışanlarına soruşturma açılmıştır. Bu çifte standart değil midir?”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.