Milletvekili Demir, gazoz makinelerini denetledi

Bu haber 14 Ağustos 2015 - 18:27 'de eklendi ve 1.047 kez görüntülendi.

vekildeniftarlik5461156516516615Yönetmen Yüksel Aksu, çekimleri Ula’da devam eden “İftarlık Gazoz” filminin setine çocukluğunda gazozculuk yapan CHP Muğla Milletvekili Prof. Rn. Nurettin Demir’i film setine davet etti. Aksu, Demir’i davetinde “Film setimizi ziyaret etmeniz bizleri çok mutlu edecektir. Gazoz makinelerimizi kontrol edersiniz” esprisi yaptı.

Milletvekili Demir ziyaret sırasında gazozculuk anılarını anlatırken, “Gazoz makinesini kontrol ettik. Tamamdır. Dondurmam Gaymak’ta dondurma tekelleri ayağa kalkmıştı. Umarım bu filmde de kola tekelleri, tütün tröstleri ayağa kalkmaz. Seti gördük ama senaryoyu görmedik. Notumuzu film ortaya çıkınca veririz” dedi.

Özcan Özgür

Yönetmen Yüksel Aksu, çekimleri Ula’da devam eden “İftarlık Gazoz” filminin setine çocukluğunda gazozculuk yapan CHP Muğla Milletvekili Prof. Rn. Nurettin Demir’i film setine davet etti. Aksu, Demir’i davetinde “Film setimizi ziyaret etmeniz bizleri çok mutlu edecektir. Gazoz makinelerimizi kontrol edersiniz” esprisi yaptı.

CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, “Dondurmam Gaymak”, “Entelköy Efeköy’e Karşı” filmleriyle tanınan ünlü yönetmen Yüksel Aksu’nun üçüncü uzun metrajlı filmi “İftarlık Gazoz” filminin Ula’daki setini ziyaret etti. Filmin konusu olan ve bugün kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerden birisi olan gazozculuğu çocukluğunda yapmış olan Demir, Aksu Film Setine özel davetli olarak geldi. Milletvekili Demir, ziyaretinde “Ben zaten gelecektim. Davetli gelmem havalı oldu.” dedi.

Muğla Milletvekili Demir, film setinde film ekibiyle ve film çalışmalarına destek veren 24. Dönem CHP Muğla Milletvekili Tolga Çandar ile sohbet etti. Gazozculuk hakkında deneyimlerini aktaran Demir, tarihi gazoz makinelerini inceleyerek, film ekibiyle anılarını paylaştı.

Çektiği Ege Filmleriyle büyük beğeni toplayan ünlü yönetmen Yüksel Aksu, son filmi “İftarlık Gazoz” u da yine Muğla’da çekiyor. Dönem filmi olarak 1970’li yıllarda geçen filmde, bir çocuğun gözünden Muğla’da Ramazan ayı ile kaybolmaya yüz tutan tütüncülüğü konu alıyor. Kendisi de Ulalı olan Yönetmen Aksu, yeni filminin çekimleri için yeni yüzlerin sinema ile buluşmasına ön ayak olmak amacıyla oyuncularını yine doğup büyüdüğü topraklardan seçti.

Eskiden yapımı ve içimi bir ayrıcalık ve günümüzde kaybolmaya yüz tutmuş olan gazozculuk mesleğini Milletvekili Demir’in de çocukluğunda yaptığı mesleklerden biri olduğunu belirten Aksu, “Sevgili milletvekilimizi bu nedenle sete davet ettik. Gazoz makinemizi kontrol etsin istedik.” derken, Milletvekili Demir, “Bir kere belirtmek isterim ki, Yüksel ile gurur duyuyoruz. Muğla’yı aldı Oscar’ın kapısına kadar götürdü. Umarım o kapı bu filimle açılır. Yüksel bu toprakların insanı. Bunun bilinci içinde hareket ediyor. Gazoz makinesini kontrol ettik. Tamamdır. Dondurmam Gaymak ta dondurma tekelleri ayağa kalkmıştı. Umarım bu filmde de kola tekelleri, tütün tröstleri ayağa kalkmaz. Seti gördük ama senaryoyu görmedik. Notumuzu film ortaya çıkınca veririz” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.