Milletvekili Aldan Tasfiye Mi Edildi? « Hamle Gazetesi

Milletvekili Aldan Tasfiye Mi Edildi?

Bu haber 31 Mayıs 2018 - 1:29 'de eklendi ve 3.142 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

İNFİALDE 10 GÜN…

Bugün 31 Mayıs Perşembe24 Haziran’a 24 gün kaldı.

Bugün 10 gün oldu. Tabi şimdi 10 gün olan ne, diyeceksiniz.

CHP’nin bir kanaat önderi, o hala şimşekleri üzerine çekmeye devam eden adayın “hamisi” zat-ı şahaneyi telefonla arayıp, liste başı aday ve sıralama ile ilgili olarak “Bu olmadı” demiş.

Şimdi, sanki hangi yaptığı oldu demeyeceğim… Büyük bir pişkinlik içinde liste başını işgale devam edenin hamisi zat-ı şahane uyarıya karşı seçmeni de hafife alırcasına “Geçer… 10 gün de alışırlar, kabullenirler. Telaşa gerek yok” demiş.

Bence zat-ı şahane adayını kendisiyle karıştırmış. Yanlış ve kendisine haksızlık yapmış. Kişiliklerini bilmem, ne eğitimleri, ne de kültürleri aynı ayarda değil… Ayrıca halkı hiç tanımamış…

Neyse, bugün 10 gün oldu… Elbette sosyal medyada tepki gösterenlerin sayısı da azaldı. Neredeyse yok gibi… İnfial ise “sükunetle” devam ediyor… (!)

Çünkü liste başını değiştirtebilme umutları ortadan kalktı.

Liste başı hamisi farkında mı bilmem, susanlar “küsüp”, “sinip” kenara çekilenlerdir… Ki, Nejat Altınsoy’un 29.05.2018 tarihli yazısına “Tepkinin Yerini Sindirme Aldı” diye attığı başlık manidardır…

xx        xx        xx

AKIN ÜSTÜNDAĞ’A BAŞARILAR

Milletvekilliği görevi sona erenleri basını dolaşıp helalleştiği görülmüş değil…

Belki de “Yine seçilir geliriz” diye düşünmüşlerdir. Olur mu öyle şey de demeyin, oldu…

AK Parti’nin ilk döneminde partinin Muğla’da ilk iki milletvekilinden biri olan Hasan Özyer birlikte geldikleri Erkan Mumcu ile birlikte AK Parti gemisini terk edip, ANAP takasına gitmişlerdi.

Ancak “Bu bizi terk etmişti” demediler, alıp gelip, hem de liste başı yaparak bir daha seçtiler!

Oluyormuş işte… İlk gidişinde eyvallahı olmadığı gibi, ikinci gidişinde de vedalaşmayan Özyer, bir daha gelmeyi düşünüyor mu bilmiyoruz…

Bildiğimiz sadece CHP Muğla Milletvekili Av. Akın Üstündağ vedalaşırken basını anımsadı. Basına çalışmalarında kolaylıklar dilemiş. Biz de bundan sonraki yaşamında O’na başarılarının devamını diliyoruz…

xx        xx        xx

NİHAT ÖZTÜRK “NOKTA” DEDİ

Hasan Özyer’in ne geldiğini gördük, ne gittiğini… Kendi sorunlarını çözebildi mi onu da bilmiyoruz, ama Muğla’nın sorunlarına kayıtsızlığını biliyoruz. En çok Fethiyelilerin kullandığı Göcek Tüneli sorununu bile çözemeden gitti. Temelini, Erkan Mumcu ile atmışlardı. O zaman çok sevinmiştik…

Şimdi ise Devlet parası ile yapılan ikinci tünelde O giderken paralı oldu!

Milletvekili Nihat Öztürk ise giderayak Devlet Hastanesi’nin geri gelmesi için verdiğimiz mücadeleye omuz verdi, sürecin kolaylaşmasına katkı yaptı. Teşekkür ediyorum.

  1. Etap TOKİ Evleri için teşekkür etmiyorum… Hasan Özyer’in faydalı olmayacağını biliyorduk ta, Nihat Öztürk için “Görev süresi yetmedi” diyelim artık… Öztürk’ü milletvekili olduğunda gördük. Görev süresi 24 Haziran’da doluyor. Buralarda olacaktır. Yine görürüz…

xx        xx        xx

Muğla’nın 6 milletvekilinden sadece MHP Milletvekili Mehmet Erdoğan yola devam ediyor.

Bilindiği gibi partisi kendisini ikinci defa liste başı yaptı. Tebrik ediyoruz. Hayırlısı olsun.

Milletvekili Erdoğan’ı ilk seçildiğinde basın olarak uzun süre görememiştik. Bu yüzden “Yüzünü gören cennetlik” diye yazdığımı anımsıyorum.

Görev süresinde Muğla’nın sorunlarını en az üç CHP Milletvekili kadar tek başına TBMM’ne O’da taşıdı. Teşekkür ediyoruz.

Yeniden seçilirse,  “Yüzünü gören cennetlik” diye yazmadan görüşürüz herhalde…

Yeniden aday gösterildiğinden olmalı, Erdoğan’ın sosyal medya mesajı olmadı, ama Nihat Öztürk’ün oldu. Öztürk partisinin listesi açıklanır açıklanmaz şu mesajı paylaştı:

Rabbimden gelen her şey başımın üstüne. Davamın, liderimin sonuna kadar yanındayım. Her şartta, her durumda Recep Tayyip Erdoğan’ın bu milletin umudu olduğu bilinciyle davamın başarısı için mücadele edeceğimi herkes bilsin. Ne mutlu bana ki bu kutsal davaya önce kurucu, sonra yönetici, sonra il başkanı ve en son olarak ta milletvekili olarak görev yaptım. İnşallah bundan sonraki dönemde sade bir üye olarak görev yapmaktan onur duyacağımı belirtmek isterim. Listedeki arkadaşlara başarılar dilerim.

xx        xx        xx

ÖMER SÜHA ALDAN’IN HESAPLAŞMA MESAJI MI?

Görünen o ki AK Parti Muğla Milletvekilleri bundan sonra “sade bir üye” gibi yollarına devam edecekler. Açıklanan listede yer almayan CHP Muğla Milletvekilleri ise öyle görünmüyorlar. Hatta Ömer Süha Aldan seçimden sonra bir hesaplaşmada bulunacak izlenimi de veriyor.

Sosyal medya hesabından ilk açıklamada bulunan ise Akın Üstündağ oldu.

Üstündağ, “Şahsıma Muğla’yı TBMM’de temsil etme onurunu veren partime, örgütüme ve Muğla halkına teşekkürlerimi sunarım. 35 aylık milletvekilliği sürecimde Muğla’nın sorunlarını mecliste ve kamuoyunda dile getirmeye ve sorunları çözmeye gayret ettim. Meclis dışında da yine özgürlük ve demokrasi için mücadele etmeye devam edeceğim. Hakkınızı helal ediniz.” dedi.

Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir de “Sevgili hemşerilerim ve partililerim; Bana 24, 25 ve 26. Dönemde TBMM’de Milletvekili olarak temsil etme onurunu ve gururunu yaşatan başta Atatürk’ün bize emanet ettiği partimiz CHP’ye, birlikte koştuğum örgütüme, Muğla halkına sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı, partimi iktidar yapmak için var gücümle çalışacağım. Saygı ve Sevgilerimle.” demekle yetindi…

xx        xx        xx

ÖMER SÜHA ALDAN TASFİYE Mİ EDİLDİ?

Atamaya” karşı olduğum için Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan’a hep mesafeli durdum. Belki de yanlış yaptım. Değerli bir hukukçu… Muğla’yı temsilde de kusuru, eksiği olmadı. Belki dost bile olabilirdik… Acaba şimdi de liste başı Mürsel Alban için yanlış yapıyor olabilir miyim? Onunla da dost olma ihtimalimiz olabilir mi? Yok artık, olamaz herhalde… Ben liste yapıcı zat-ı şahane kadar mütevazı veya politik değilim. Hem dost olup ne konuşabiliriz ki… Meşrebimiz uymaz… Alban ile uymayan Aldan ile uyabilirdi, ama neyse artık…

Şu kadarını söyleyeyim, liste başında Aldan olsaydı, “Çaydan geçerken at değişmez” diye düşünebilirdim. Alban, Aldan’ı neyiyle nasıl geçti anlamakta zorluk çekiyorum…

Ki Muğla Milletvekili Aldan da sosyal medya hesabında, “.. anlaşılan o ki, Genel Merkezimiz milletvekilliği hizmetimizi yeterli gördü. Beni milletvekili yapan da aynı yerdi, sonlandıran da. Dolayısıyla bu aşamada yapılanı saygıyla karşılamam gerekiyor. Belki de biraz soluklanmak, resme biraz uzaktan bakmak yerinde olacaktır… Bu arada liste belirleme sürecinde yaşananları ve nasıl tasfiyeye tabi tutulduğuma ilişkin değerlendirmemi zamana bırakıyorum…” ifadesinde bulundu.

Ben bu sözleri, seçimden sonra hesaplaşma var diye değerlendiriyorum…

xx        xx        xx

Milletvekili Aldan ayrı yazı konusu olabilecek mesajına şöyle başlamış:

Sevgili Dostlarım; 2011 yılından bu yana büyük bir onurla üstlendiğim Muğla Milletvekilliği görevim 24 Haziran 2018 tarihi itibariyle sona eriyor. Elbette ki, kontenjan adaylığı, yıllarını örgüte hizmetle geçirmiş örgüt emekçileri için can sıkıcı bir olaydı ve ön seçime değer veren ilimizde kontenjan adaylığına sempatiyle bakılmıyordu. Lakin bir partinin bünyesinde belli niteliklere sahip kişileri milletvekili olarak barındırması siyasetin bir gereğiydi. Ön seçimle gelmiş bir milletvekili kadar olmasa da, örgütle sıkı bağlantılar kurmaya ve yerelde koşturmaya çalıştım. Ankara’da yatmadım, haftanın en az üç gününü Muğla’da geçirdim. Hemen her telefona yanıt verdim.

Liste Başı Tamer Topal Olmalıymış” başlıklı yazımı anımsadım… AK Parti’nin liste başı adayının kulakları çınlasın!

CHP Muğla Milletvekillerine yeni yaşamlarında başarılar diliyorum…

——————————                                                              ——————————

GÜNÜN SÖZÜ: İyi insan olmadan iyi Müslüman olamayız. (Aliya İzzetbegoviç)

ÇİVİ

Uğur Mumcu Bulvarı’nda “Muğla Bölge Müzesi”nin 16 milyon 846 bin TL’ye yapılacağı açıklanmıştı. Bir bilen Muğlalı ise “Başkan arsayı satın alma parasını maliyete koymayı unutmuş” dedi. Meğer arsa ile maliyet 30 milyon TL’ye çıkıyormuş.

Beni Bi Gülmek Aldı:))))

—————————————————————————————————————————

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI
salihdemir 31 Mayıs 2018 / 15:09

Bu seçim kadar CHP’ye oy vermiş tabanın tepkili olduğunu görmedim. CHP’lilere ve CHP tabanına sahip çıkmayanlar milletvekili olsa ne yazar. Partiyi bu hallere getirenlere yazıklar olsun. Üç milletvekili (avukat, savcı, prof) biatçıların kendilerine tasfiye edeceğini bilmesi gerekirdi. En basit örnek vermek gerekirse CHP Gençlik kolları başkanlığı yapmış iki gencin Büyükşehir Belediyesinden istifa ettikten sonra anlattıkları her şeyi açıklıyor. Üç vekilin İlk yapacakları iş partimizi işgal eden İl ve İlçe örgütlerini görevden alınması için mücadele etmeli. Biatçı ekiplerle 2019 seçimlerinde partimiz büyük yara alır.

Reşat Öztepe 31 Mayıs 2018 / 17:08

GOCUMAN; Yukarıdaki yazınızı okudum. Tebrik etmemek şaşkınlık olur. Sadece sizden talebim; Aday yapılmayan bir Milletvekilinin paylaşımının satır başından aldım. “Yıllarını” ifadesi Resmi Kurumda da örgüt’e hizmet mi etmiş oluyor. yııllarını örgüte hizmetle geçirmiş örgüt emekçileri için . sevgi ve saygı