Milletvekili adayları Marmaris’e çıkarma yaptı

Bu haber 23 Nisan 2015 - 22:32 'de eklendi ve 583 kez görüntülendi.

milletvekiliadaylariAK Parti Muğla milletvekili adayları, seçim çalışmaları kapsamında Marmaris’te bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
Haber Merkezi
Akşam muhtarlarla yemekte buluşan milletvekili adayı Hasan Özyer, özgürlük, demokrasi ve hukuk üstünlüğüne dikkat çekerek siyasi partiler ve seçim yasasının değişmesi gerektiğini söyledi. Diğer kadın aday Elvan Göçer ise, Muğla’da siyasetin yönünün kadınlarla değişeceğini vurguladı.
Ak Parti Muğla Milletvekili adayları Hasan Özyer, Hasan Kökten, Elvan Göçer ve Yelda Erol Gökcan Marmaris’teki bazı kamu kurum ve sivil toplum kuruluşlarını ziyarette bulundu. AK Parti İl Başkanı İhsan Küreci ve AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Hasan Engin ile birlikte öğleden sonra ilçeye gelen milletvekili adayları ilk olarak Marmaris Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya’yı makamında ziyaret etti. Vekil adayları, ilçenin güvenliği ve polis teşkilatının çalışmaları hakkında Sarıkaya’dan bilgi aldı.
Adaylar daha sonra Marmaris Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Demirel ve Marmaris Şoförler Odası Başkanı İbrahim Tarım’ı ziyaret etti. Oda başkanı Tarım, milletvekili adaylarına ilçedeki şoför esnafının sorunlarını anlattı. Marmaris’in Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden birisi olduğuna dikkat çeken AK Partili adaylar, seçilmeleri durumunda ilçede turizmin daha iyi noktalara gelmesi için çaba sarf edeceklerini vurguladı. Adaylar son olarak ise AK Parti Marmaris İlçe Binası’na geçerek burada partilileriyle bir araya geldi.
Ak Parti Milletvekili adayları kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret ettikten sonra akşam Öğretmenevi’nde mahalle muhtarlarıyla yemekte bir araya geldi.
Yemekte söz alan Ak Parti Muğla Milletvekili Elvan Göçer, konuşmasında, 7 Haziran genel seçimlerinde tekrar birinci parti çıkacaklarını ifade etti. Muğla’da kadın aday olan tek parti olduklarını vurgulayan Göçer,” Atatürk kadınlara seçme ve seçilme hakkını vermesinin üstünden 81 yıl geçmiş. Biz ilk valimiz sayın Lale Aytaman sayesinde 1995 yılında meclise ilk defa girebilmişiz. Yıl 2015 olmuş ancak ,20 yıldan bu yana Muğla’dan bir tane kadınımızı meclise gönderememişiz. Çok acı bir durum. Ben isterdim ki; CHP’den de seçilebilir 3 mevcut milletvekili adayları var. Keşke diğer 2 partide birer tane kadın aday koysalardı. Çok isterdim, o kadın adaylarımızla kol kola girip, ‘biz Muğla’nın kadın milletvekilleriyiz diyerek vatandaşımızın sorunlarına çare olabilseydik’. CHP çok sahip çıkar kadınlarımız der ama partilerinde bir tane kadın milletvekili yok” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.