Milas’ta turizm patlaması

Bu haber 11 Ağustos 2014 - 1:19 'de eklendi ve 912 kez görüntülendi.

milasturizTertemiz denizi, yeşili ve tarihi değerleriyle dikkat çeken Milas’a bağlı Ören Mahallesi, yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisi nedeniyle altın çağını yaşıyor. Ramazan Bayramı öncesinde dolan turistik tesisler hala tam kapasiteyle turistleri ağırlıyor.
Haber Merkezi
Milas’ın gözde turizm yerlerinden biri olan Ören Mahallesi’nde işletmecilerin yüzünü güldüren bir turizm patlaması yaşanıyor. Yaz sezonun başlamasının ardından turistleri ağırlamaya başlayan Ören, Ramazan Bayramı öncesinden beri tam kapasite dolu halde turistlere hizmet verdi. Yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistler de Gökova Körfezi’nin kıyısındaki tertemiz koylarda tatil yapmayı seçiyor. Yabancı turistlerin yeniden Ören’i tercih etmesini ve bu sezon gerçekleşen turist akınından oldukça memnun olan turizm işletmecileri ve yerel esnaf, Ören’de yeniden bu tür manzaralarla karşılaştıkları için mutlu olduklarını dile getirdiler.
Ören’de boş yer yok
Ören’deki turistik konaklama tesisleri, yaşanan turizm patlaması nedeniyle artan konaklama ihtiyacını karşılamada yetersiz kalıyor. Turizm işletmecileri; “Tesislerimiz bayram öncesinde doldu ve bayramdan sonra bu yoğunluk hiç değişmedi. Boşalan yerlerimiz ise aynı gün içinde doluyor. Ören’de artan bu turizm talebinin karşılanması için girişimcilerin önünün açılması gerekiyor. Burada tatil yapmak isteyen çok sayıda turist, yer olmadığı için geri dönmek zorunda kalıyor. Yer bulamayan bazı turistler ise karavanda konaklamayı, çadır kurmayı ya da mahalleye yakın yerlerde kalıp Ören’e günü birlik gelip gidiyor” diyerek durumu özetliyor.
Tatilciler gündüz sahilde güneşlenip, denize girerek vakit geçirirken; akşam saatlerinde de sahil kenarında canlı müzik yapan mekânlarda doyasıya eğleniyor. Günün belirli saatlerinde ‘çek-çek’ denilen araçla Ören’i gezen turistler, bölgedeki tarihi zenginlikleri de görme fırsatı buluyor.
Öte yandan deniz, eğlence ve tarihi bir arada yaşama fırsatı sunan Ören’deki turizm olanaklarının gelişmesi önem arz ediyor. Benzin istasyonu, yol sorunu gibi bazı sıkıntılar yaşayan yerel halk, turizmde yaşanan talep artışının Ören’e turizm hizmeti olarak dönmesini bekliyor.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.