Milas’ta tonlarca su boşa aktı

Bu haber 08 Ağustos 2014 - 0:26 'de eklendi ve 745 kez görüntülendi.

MİLASTONLARCASUMilas’ta su şebekesi patladı vatandaş bahçe suladı.

Haber Merkezi

Milas’ta su şebekesinde yaşanan patlama nedeniyle tonlarca su sokağa boşaldı. Boşa akan suyun ziyan olmasına engel olmak isteyen vatandaşlar, biranda dereye dönen sokaktan kovayla su alarak bahçelerini suladı.
Milas’taki İsmetpaşa Mahallesi Hamdi Mergen Caddesi’nden geçen su şebekesinde geçtiğimiz Cumartesi günü akşam saatlerinde patlama yaşandı. Sularının kesilmesiyle gözünü sokağa çeviren vatandaşlar, caddenin büyük bir bölümünün sular altında kaldığını gördü. Altyapı çalışmaları devam eden caddenin toprak zemininden çıkan tonlarca şebeke suyu, yarım saat boyunca boşa aktı. Hamdi Mergen Caddesi’nden Halil Bey Bulvarı’na oradan da Atatürk Bulvarı’na ulaşan su caddelerde su baskınına neden oldu. Yoldan geçen araçları ve vatandaşları olumsuz etkileyen durum bir yandan da tonlarca suyun ziyan olmasına neden oldu. Yaşadıkları su kesintisi ve baskını nedeniyle yetkilileri eleştiren vatandaşlar; “Tonlarca su sokaklara oradan da kanalizasyon sistemine döküldü. Yani tonlarca su ziyan oldu. Çalışmalar profesyonelce yönetilse biz vatandaşlar bu tür olumsuz manzaralarla karşılaşmayız ve bu kadar su ziyan olmaz.” diye konuştu.
Su ziyan olmasın diye…
Biranda Atatürk Bulvarı’nın bir kısmını dereye çeviren patlama, bulvar üzerindeki vatandaşları da zor durumda bıraktı. Boşa akan suyun ziyan olmasını önlemek isteyen vatandaşlar, evlerindeki kovaları indirerek aile fertleriyle sokaktan kovayla su topladı ve suyla bahçelerini, ağaçları suladı.
Bir süre sonra şebekedeki patlama noktasına gelen ekipler, suyu keserek patlayan bölümde çalışma başlattı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.