Milas’ta silvikültür tatbikatı « Hamle Gazetesi

Milas’ta silvikültür tatbikatı

Bu haber 27 Ocak 2018 - 0:16 'de eklendi ve 572 kez görüntülendi.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü Silvikültür Eğitim Programı kapsamında Milas Orman İşletme Müdürlüğü’nde arazide uygulamalı eğitim yapıldı.

Metin Karakoç

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü Silvikültür Eğitim Programı kapsamında Milas Orman İşletme Müdürlüğü’nde arazide uygulamalı eğitim yapıldı. Milas’taki silvikültür tatbikatında sıklık bakımı, dal serme, kaliteye yönelik budama, meyveye yönelik budama, fidan sayımı konularında eğitim verildi. Silvikültür Şube Müdürlüğü Mühendisi Melahat Gedik gözetiminde yapılan tatbikata İşletme Şefleri, Orman Muhafaza Memurları ve orman işçileri katıldı.

Milas Orman İşletme Müdürlüğünden tatbikatla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi; “Milas Orman İşletme Müdürlüğü,  Milas Orman İşletme Şefliğimizde 23.01.2018 tarihinde Milas Orman İşletme Müdürlüğü, Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü ve Kavaklıdere Orman İşletme Müdürlüğünde görevli  İşletme Müdürlerimiz, Müdür Yardımcılarımız, İşletme Şeflerimiz, Orman Mühendisi genç meslektaşlarımız ile Orman Muhafaza Memurlarımız ve İşçilerimizle birlikte Silvikültür Şube Müdürlüğümüzün Teknik Elemanlarının katılımıyla 2018 yılı içerisinde yapılacak olan Doğal Gençleştirme Arazi Hazırlığı, Teras Yapımı ve Fidan Dikim Teknikleri, Fıstıkçamında ve Kızılçamda Meyveye Yönelik Budama ile Kaliteye Yönelik Budama Çalışmaları, Seyreltme, Sıklık ve İlk Aralama çağında Bakım çalışmalarının yapımında ki teknik  esasları hem anlatım hem de uygulamalı olarak tüm personelimize aktarılarak tatbikatımız tamamlanmıştır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.