Milas’ta öğrenciye psikolojik baskı iddiası « Hamle Gazetesi

Milas’ta öğrenciye psikolojik baskı iddiası

Bu haber 17 Ocak 2018 - 0:33 'de eklendi ve 836 kez görüntülendi.

Milas Merkez İlkokulu 1. sınıfta okuyan bir öğrenciye yönelik psikolojik baskı yaptığı iddia edilen sınıf öğretmeni hakkında soruşturma başlatıldı.
Milas Merkez İlkokulu 1. sınıfta okuyan bir öğrenciye yönelik psikolojik baskı yaptığı iddia edilen sınıf öğretmeni hakkında soruşturma başlatıldı.
Olay, Milas Merkez İlkokulunda yaşandı. İddiaya göre; Milas Merkez İlkokulunda görev yapan sınıf öğretmeni H.D., sınıfında eğitim gören 1. sınıf öğrencisi E.Ş.’ye psikolojik baskıda bulunarak, sınıftan kovdu. Olayı öğrenen öğrenci E.Ş.’nin annesi P.Ş. ise öğretmen H.D. hakkında okul yönetimine şikayette bulundu.
Oğlunun sınıfta psikolojik baskı gördüğünü öne süren veli P.Ş.; Sınıf Öğretmeni H.D.’nin sürekli oğluna kötü davrandığını dile getirerek, “Biz önceden Milas’ın Kıyıkışlacık Mahallesi’nde ikamet ediyorduk. Oğlumun okula başlaması dolayısıyla Milas’a taşındık. Çocuğumu, Milas Merkez İlkokuluna kaydettirdim. Okula daha yeni başlayan çocuğum, şimdi öğretmeni yüzünden okuldan korkar oldu. Öğretmen H.D., çocuğumu okuldan almamı ve onu ana sınıfına yazdırmam için sürekli uğraştı. 69 aylık olan oğlumun, 1. sınıfa gitme zorunluluğu var. Anasınıfını da daha önceki ikamet ettiğimiz Kıyıkışlacık Mahallesi’nde okudu. H.D., çocuğumu sınıftan almayınca gün be gün psikolojik baskı dozunu yükseltti. Oğlumun hayatını zindan etmeye başladı” dedi.
Milas Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise, meydana gelen olay sonrasında öğretmen H.D. ile ilgili soruşturma başlattığını açıkladı. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.