Milas’ta öğrenciler jandarma ile tanıştı

Bu haber 15 Kasım 2017 - 1:43 'de eklendi ve 405 kez görüntülendi.

Muğla’nın Milas ilçesinde 23 Nisan İlkokulu’nda eğitim gören bir grup öğrenci, İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek, jandarmanın çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Jandarmanın kullandığı araçlar, olay yeri inceleme, trafik ve asayiş ekiplerinin çalışmaları ve ekiplerin kullandığı araç-gerek ve malzemeler hakkında bilgi alan öğrenciler, öte yandan İlçe Jandarma Komutanlığındaki araçlara binmek için adeta yarıştılar.
Milas İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı’na ait hizmet binasının bahçesinde hazırlanan araç-gereç ve malzemeleri inceleyen ve malzemelerin nasıl kullanıldığına ilişkin İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı’nda görevli personelden bilgi alan öğrenciler, bir anlamda jandarma ile tanışarak, jandarmanın çalışma prensipleri hakkında bilgilendirildiler.
Milas İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada, özellikle geleceğimizin teminatı yavrularımızın Jandarma teşkilatı ile tanışmaları, jandarmanın çalışmalarını yakından takip etmeleri ve ülkemiz ve milletimiz için jandarma teşkilatının ne anlam ifade ettiğini anlamalarının önemine dikkat çekerek, geçtiğimiz yıllarda da benzer çalışmaların yapıldığını belirttiler.
23 Nisan İlkokulu yönetici ve öğretmenleri ise bu tür sosyal faaliyetlerin öğrenciler geleceğe hazırlamak adına çok yararlı olduğunu belirterek, bundan sonra da ilçemizdeki kurum ve kuruluşlara yönelik bilgilenme ziyaretlerinin devam edeceğini söylediler. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.