Milas’ta Hasan Kökten Sevgisi

Bu haber 14 Mayıs 2015 - 1:08 'de eklendi ve 1.976 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

 

Sevgili okurlarım, önceki gün Milas İlçesi’ndeydim, bir hayli gezip dolaştım. Ak Parti 2. Sıra Milletvekili Adayı Hasan Kökten Bey ile ilgili bilgiler almaya çalıştım. Sayın Kökten için güzel duyumlar aldım. Kendisinin can dostu bir insan olduğu söylendi. Belediye Parkı’nda birçok Milaslı ile konuşurken bazıları Ak Partili, bazıları da CHP’liydi. Ak Partili A.C. isimli bir amca: “Oğlum bak Hasan Kökten Bey iyi birisi olmamış olsa onlarca Ak Partili aday adaylarının arasında 2. sıraya getirilir mi? Bu da Hasan Kökten Bey’in iyi bir insan olduğunu gösterir” dedi. Yine başka bir C.A. isimli vatandaş ise, “Ben yıllarımı Milas’ta geçirmiş bir insan olarak Hasan Kökten Bey’in devamlı iyiliklerini duydum. Mecburen de oyumu yine Ak Parti’ye vereceğim” dedi.

Sevgili okurlarım, parkta muhabbet iyice koyulaştı. D.A. isimli bir CHP’li dost ise: “Evet ben CHP’liyim ama Hasan Kökten Bey’in devamlı iyiliklerinden bahsedilir. Ama ben bir CHP’li olarak oyum CHP’nindir” dedi. Yine başka bir M.C. isimli vatandaş ise “Hasan Kökten Bey milletvekili seçilirse Milas için güzellik olur. Ama oyumun rengi hala belli değil” dedi. S.A. isimli bir bayan ise, “Oğlum bak Hasan Kökten Bey bir mühendis. Her şeyden önce kafası çalışır. Bizim Milaslılar Milas’tan Ak Parti’nin çıkmasını ister. Nüfusumuz çok kalabalık. İnşallah her üç partiden de adaylar kazanır da kazanan Milas olur” dedi.

Daha sonra Muğla pazarında Ak Parti 2. Sıra Milletvekili Adayı Hasan Kökten Bey ile bir görüşmemiz oldu. Sayın Kökten saygın bir yapıya sahip olduğu kadar sevecen tavırları ile de Muğlalı seçmenleriyle kucaklaşıp dert ve dileklerini dinleyip oy istiyordu. Sayın Kökten donanımlı bir inşaat mühendisi. Her şeyden önce Milas’ta bir mühendislik şirketi olduğu gibi güvenilir bir şekilde müteahhitlik mesleğini de yürütmektedir. Açıkça anlatmak gerekirse Ak Parti Milletvekili Adayı Hasan Kökten sosyal yönlü bir yapıya sahip. Öylede olduğu için Muğla’nın birçok mahallelerinde köylülerin sevgi tezahüratları ile kendisini kabullendirmiş Muğla’nın Ak Parti Milletvekili Adayı Hasan Kökten sevgili okurlarım.

HASAN KÖKTEN KİMDİR?

01.01.1978 tarihinde Muğla İli, Milâs İlçesi, Çomakdağ Kızılağaç Köyü’nde dünyaya geldi. İlkokul öğrenimini köyünün 2 derslikli okulumda tamamladı. Ortaokul eğitimini Milas İmam Hatip Lisesi’nde, lise eğitimimi ise Muğla Turgutreis Lisesi’nde 1994 yılında tamamladı. 1994-1999 yılları arasında lisans eğitimimi İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamladı. Bu tarihten itibaren yaklaşık 2 yıl Muğla dışındaki illerde proje ve şantiye mühendisi olarak çalıştı. 2001 yılında yedek subay olarak vatani görevimi tamamladıktan sonra doğup büyüdüğü kent, Milas’a döndü. 2003 yılı Ocak Ayında Kökten Mühendislik adıyla kendi iş yerini kurdu. 2008 yılında evlendi. Halen Milas’ta kendi şirketinde mühendislik, müteahhitlik faaliyetlerini yürütmekte. Evli ve iki çocuk babası.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.