Milas’ta Enver Tuna rüzgârı

Bu haber 01 Kasım 2018 - 1:58 'de eklendi ve 870 kez görüntülendi.

Milas CHP siyasetinde uzun yıllar çalışan ve değişik görevlerde bulunan siyasetçi Enver Tuna CHP’den Milas Belediye Başkan aday adaylığını parti binasında açıkladı.

Hüseyin Kocabıyık

Milas CHP siyasetinde uzun yıllar çalışan ve değişik görevlerde bulunan siyasetçi Enver Tuna CHP’den Milas Belediye başkan aday adaylığını parti binasında açıkladı.

CHP siyasetinde son olarak Milas ve Muğla Büyükşehir Belediye meclis üyeliğini yönetmiş bir ara Ticaret Odası başkanlığı yapmış olan CHP’den belediye başkan aday adaylığını açıklayan Harita Mühendisi Enver Tuna Milas’ın yüzlerce olan mahallelerinden destek aldığı partinin belediye başkanlığında en güçlü adayı olduğu bilinmekte.

Aday adaylığı ile ilgili açıklama yapan Enver Tuna, “CHP Genel Merkezi tarafından eğer atanırsam Milas’ın çehresini değiştirip örnek temi bir ilçe haline getireceğim. Milas’ta ve mahallelerinde yapılması gereken daha çok işler var. Ben de bilgi donatımıma göre bu işin hakkından geleceğime Milas halkına Milas halkına hizmet vermekten mutlu olacağım” dedi.

Ever Tuna Kimdir?

Milas İlçesi Pinar Köyünde Doğdum. İlkokulu Pinar Köyünde orta ve liseyi milas ilçesinde okudum. Karadeniz Teknik Üniversitesi Jeodezi Ve Fotogrametri Bölümünden 1974 yılında harita mühendisi olarak mezun oldum. 1974-1976 Trabzon İl İmar Müdürlüğünde ve Lice Deprem Amirliğinde Harita Mühendisi Olarak Çalıştım.1976-1977 Harita Genel Komutanlığında Yedek Subay Olarak Askerliğimi Tamamladım. 1978 Yılından İtibaren Milas’ta harita mühendisi olarak serbest çalışıyorum.1985 Yılından İtibaren Tuna Müh.Tic.Ltd.Şti.’Ni Kurarak harita mühendisi olan oğlum Erdem Tuna ile birlikte .İller Bankası Genel Müdürlüğü. Karayolları Genel Müdürlüğü, Tapu Ve Kadastro Genel Müdürlüğü,İski Genel Müdürlüğü Ve Belediyelerin Kadastro. Kamulaştırma Ve Harita Hizmetlerini Yapmaktayım. Evli ve bir çocukludur.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.