Milas’ta Enver Tuna Özelliği « Hamle Gazetesi

Milas’ta Enver Tuna Özelliği

Bu haber 04 Aralık 2017 - 1:01 'de eklendi ve 1.220 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, bu hafta yolum Milas ilçesindeydi. İlçenin girişi ve çıkışı yapılan güzel çalışmalarla örnek bir ilçe haline gelmiş. Anlayacağınız Milas İlçesi imrenilecek bir ilçe haline gelmiş. Benim de uzun yıllardan bu yana dostum olan Harita Mühendisi Enver Tuna’yı ziyaretim oldu. Her zaman olduğu gibi sevgili Enver Tuna yine güler yüzlülüğünü elden bırakmayıp saygın bir şekilde beni karşıladı. Enver Bey’in ofisi gelen gidenlerle dolup taşıyor. Kendisinin Harita Mühendisi olması bir de insanların özel işlerini takip etmesi yine bırakın Milas’ta iş yapmayı yurdun değişik illerinde almış olduğu ve yapmış olduğu güzel projelerle adını yurt genelinde duyurmasını bilmiş. Elbette bu güzellik olacak tabi. Çünkü güzelliğin hepsi Sayın Tuna da var da onun için söylüyorum.

Sevgili okurlarım, Harita Mühendisi Enver Tuna’nın can dostu insancıl yaklaşımları olduğunu ofisinde yine görme imkanım oldu. Siyasetinden tutun muhtarlarına kadar vatandaşlarla tek tek ilgileniyordu. Milas’ın saygın ailelerinden olan Enver Tuna Milas’ta ve köylerinde o kadar fazla ilgi görüyor ki sormayın. Siyasetten konuşulacaksa, arkadaş taksim muhtarlarla konuşulacaksa, iş yaptıracaklarla konuşma anlarında tercih ettikleri kıdemli siyasetçi ve Harita Mühendisi Sevgili Enver Tuna’dır. Nedeni de yılların tecrübesi ve deneyimli bir siyasetçi olması. Sayın Tuna uzun yıllar SHP, CHP siyasetinin içinde bulunması üst düzey görevlerde bulunmuş. Bir ara Milas Ticaret Odası başkanlığı yapmış ve esnafın, tüccarın tasvip ettiği bir isim olmuş Sevgili Tuna.

Sevgili okurlarım, benim de çok değer verdiğim saygın bir isim olan Enver Tuna Milas ve köylerinde CHP siyasetine yön veren değerli bir duayen isim olarak bilinir ve anılır. Bugün de Milas Belediye Meclis Üyeliği ve Muğla Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği Komisyon Başkanlığı görevlerinde bulunmakta. Sevgili okurlarım Enver Bey için söylenecek o kadar güzel konular var ki sormayın. Zamanı geldiğinde onu da tekrar değerlendirmeye çalışacağım. Sayın Tuna eşi ve çocuklarına o kadar çok düşkünlüğü ile bilinir. Hele arkadaş topluluğu ile sohbet etmesini çok sever. Çok sevmemiş olsa sıkça diğer il ve ilçelerden çok sayıda eş ve dostu Milas’a gelir de Enver Bey tarafından ağırlanır. Elbette ağırlanır. Çünkü Enver Tuna kardeşim eş ve dostlarını da yedirmeyi içirmeyi sever. İşte böyle bir dost canlısı deneyimli bir şahsiyettir Enver Tuna Bey sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.