Milas’ta 20 No’lu Aile Sağlığı Merkezi Görkemli Bir Şekilde Açıldı « Hamle Gazetesi

Milas’ta 20 No’lu Aile Sağlığı Merkezi Görkemli Bir Şekilde Açıldı

Bu haber 20 Haziran 2019 - 1:29 'de eklendi ve 985 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım bazı Milaslı okurlarımdan gelen telefonlarda Milas’la ilgili köşe yazılarımın az olduğunu, fırsat buldukça Milas’la ilgili yazılar yazmamı isteyen okuyucularıma ben fırsat buldukça Milas’ı fazla değinen bir gazeteciyim. Hele sağlıkla ilgili olunca bugünkü köşe yazımda 20 Nolu Aile Sağlığı Merkezi ile ilgili bir yazım olacak.  Milas merkezdeki tek uzman aile hekimi olan Dr. Nele Çubukcuoğlu’nun Milas Cumhuriyet Mahallesi’ne kazandırdığı 20 No’lu Aile Sağlığı Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Sevgili okurlarım Milas’ın yeni Aile Sağlığı Merkezi 20 No’lu ASM, Cumhuriyet Mahallesi Namık Kemal Caddesi No 34 adresinde hizmete açıldı. Milas merkezdeki tek uzman aile hekimi olan Dr. Nele Çubukcuoğlu’nun Milas Cumhuriyet Mahallesi’ne kazandırdığı 20 No’lu ASM’nin açılış törenine; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, geçmiş dönem CHP Muğla Milletvekili Fevzi Topuz, Belçika Fahri Konsolosu Dylan Öcatacan, Milas Cumhuriyet Başsavcısı Adem Efe, AK Parti İlçe Başkanı Fahri Acar, Milas Emniyet Müdürü Turgay Ava, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Tarık Çubukcuoğlu, kuruma amirleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta konuşma yapan 20 No’lu Aile Sağlığı Merkezi Hekimi Uzman Doktor Nele Çubukcuoğlu ve eşi 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Tarık Çubukcuoğlu, “Yeni açılan merkezin ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Açılışa katılan tüm misafirlere teşekkür ederiz.” dedi.

Sevgili okurlarım Milas Kaymakamı Eren Arslan ise açılışta iki mutluluğu beraber yaşadıklarını ifade ederek, “Milas’ın büyüyen ve gelişen Cumhuriyet Mahallesi’ne bir Aile Sağlığı Merkezi kazandırmanın yanı sıra Aile Hekimi Uzmanı Dr. Nele Çubukcuoğlu hem hekimliği hem de kişiliği ile ülkemiz ve ilçemiz için iyi bir transfer oldu.” diye konuştu.

Sevgili okurlarım Hasta kayıtlarına başlayan 20 No’lu Aile Sağlığı Merkezi’nde tüm işlemler ücretsiz olarak yapılıyor. “Aile Hekiminiz Size Daha Yakın” sloganıyla sağlık hizmeti veren 20 No’lu Aile Sağlığı Merkezi’nde; poliklinik hizmetleri, kronik hastalıkların takibi, uzman hekim ilaç raporları, enjeksiyon-yara bakımı, pansuman, küçük cerrahi müdahaleler, Check-Up, kanser taramaları, kan tahlilleri, idrar tahlilleri, gebe takibi, anne-bebek sağlığı ve aşılama, evlilik, ehliyet, işe giriş, askerlik vb. raporları gibi alanlarda hizmet verilmektedir sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.