Milas’ın Basın İmparatoru İşadamı Nazmi Doğru « Hamle Gazetesi

Milas’ın Basın İmparatoru İşadamı Nazmi Doğru

Bu haber 25 Kasım 2015 - 23:17 'de eklendi ve 2.219 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, bugünkü köşe yazımla Milas ilçesine gidelim. Genç bir işadamından bahsedeceğim, adı Nazmi Doğru. İlçenin önde gelen nadir insanlarından biri aynı zamanda da elinde bulunan 3-4 gazetenin sahibi oluşu nedeniyle Sayın Doğru’nun adı il genelinde basın imparatoru diye anılmakta. Ancak bizlerinde değer verdiği bir evlat olan genç işadamı Nazmi Doğru, kendinsin basın imparatoru olarak anılmasından memnun olmadığı söyleniyor. Yani basın imparatorluğu konuşmalarından pek hoşlanmazmış.
Sevgili okurlarım, Milaslı genç işadamı Nazmi Doğru ilçe genelinde sağ ve sol kesim demeden yani her kesim tarafından sevilir ve sayılır. Kendisi geç yaşta olmasına rağmen tutarlı hareketleri ile yine ayrıca sevecen tavırları ile bilinçli hareketleri ile tanınır. Bugün Milas ilçesinin de söz sahibi bir evladımızdır. Sevgili okurlarım, renkli bir kişiliği olan Milas ilçesinin basın imparatoru ilçe genelinde de birçok kuruluşta başkanlık ve yöneticilik görevlerinde bulunmuş. Zaman zaman sağ kesimde siyasetin içinde yer almış. Fırsat buldukça da kendisinden siyasi konularda bilgisi alınmış bilinçli bir siyasetçi olduğunu da söyleyebilirim.
Sevgili okurlarım, geçtiğimiz aylar içinde Menteşe Belediyesi ve Muğla Karadenizliler Derneği’nde ikincisi düzenlenen şölende Muğla Valisi Amir Çiçek İşadamı Milaslı Basın İmparatoru Nazmi Doğru’ya fahri hemşerilik beratı vermişti. Satın Doğru’nun, Vali Amir Çiçek tarafından fahri hemşerilik beratı alması Muğla ili başta olduğu gibi tüm ilçelerde Sayın Doğru’yu sevenler tek tek kutlamışlardı. Sayın Doğru yine ayrıca uzun yıllardan bu yana devlet büyüklerinden kurum ve kuruluşlardan da plaket ve şiltle ödüllendirilmiş bir basın emekçisidir.
Sevgili okurlarım, Milaslı genç işadamı Nazmi Doğru’nun sosyal yönlü renkli bir gazete patronu olduğunu söylemiştim. İl genelinde başta Vali Bey olmak üzere tüm protokolle samimi bir hava içinde dostluklarını sürdürdüğü bilinir. Hele kendi ilçesi olan Milas’taki protokol ve tüm kuruluşlarla iç içe olan değerli bir evladımızdır Nazmi Doğru.
Sevgili okurlarım, son söz olarak şunu söylemek istiyorum: Milas ilçesinin basın imparatoru olarak bilinen İşadamı Nazmi Doğru’yu uzun yıllardan beri tanır ve bilirim. Saygın bir aile çocuğudur. Büyüğünü küçüğünü bilir. Her şeyden önce hayırsever saygın bir isimdir benim de sevdiğim Nazmi Doğru evladım. Ama son zamanlarda beni ne aradığı var ne sorduğu sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.