Milas Tarım Fuarı’na kilitlendi

Bu haber 25 Şubat 2017 - 0:23 'de eklendi ve 589 kez görüntülendi.

Milas’ta 2-5 Mart tarihleri arasında 8’incisi düzenlenecek Güney Ege Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı için Milas seferber oldu. Fuarın organizatör firması olan Expolink Fuarcılık, Türkiye’nin dört bir yanından 204 firmanın stant açacağı Milas Tarım Fuarı için Türkiye genelinden 100 bin dolayında ziyaretçi beklendiğini açıkladı.

Metin Karakoç

Milas’ta Güney Ege 8. Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı için hazırlıklar tamamlandı. Uluslararası bir nitelik kazanan ve geçen yıllardan daha renkli geçmesi beklenen fuarda bu yıl, Türkiye’nin dört bir tarafından gelecek 204 firma stant açacak. Fuarı 100 bin dolayında ziyaretçi bekleniyor.

2 – 5 Mart tarihleri arasında Milas’ta bu yıl 8’incisi düzenlenecek Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın organizatör firması Expolink Fuarcılık, Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlediği basın toplantısında fuarla ilgili hazırlıkların tamamlandığını ve uluslararası bir nitelik kazanan fuarın bu yıl çok daha renkli geçeceğini bildirdi. Basın toplantısında Expolink Fuarcılık Firmasının yönetim kurulu üyeleri Serdar Erdoğan ile Yavuz Hakbilir ile birlikte, fuarı destekleyen kuruluşlardan Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın Meclis Başkanı Mustafa Yüksel ve Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de hazır bulundular.

Expolink Fuarcılık Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Hakbilir, Milas Güney Ege 8. Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı için Türkiye geneline yönelik yaklaşık 10 bin davetiye dağıttıklarını, bunların 3 bininin VİP nitelikli davetiye olduğunu belirterek, “Milas Tarım fuarının tanıtımına çok büyük bir önem veriyoruz. Ankara’dan ve İzmir’den Milas’a kadar karayolunu fuar afişleriyle donattık. 3 bini VİP niteliğinde 10 bin davetiye dağıttık. Bu yıl fuara 100 bin ziyaretçi bekliyoruz” dedi. Yavuz Hakbilir, Milas Tarım Fuarı için ziyaretçi sayısının artık 90 bin ile 110 bin arasına oturduğunu belirterek, “Milas Tarım Fuarında her yıl katılımcı firma sayısında artış oluyor. Firmalar, stant rezervasyonları için bir yıl öncesinden başvuruda bulunuyorlar ve aylar öncesinden tüm stantlar doluyor. Bu yıl da aynısı oldu. Talep çok, ancak yerimiz yetersiz kalıyor. Bu nedenle geçen yıl fuar alanına dev çadırlar kurmak zorunda kalmıştık. Bu yıl da yine çadırlarımız olacak” dedi.

Expolink Fuarcılık Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Hakbilir, Türkiye’nin birçok yöresinde, ilinde fuarlar düzenlediklerini belirterek, “Fakat bunlar arasında Milas Tarım Fuarı öne çıkıyor. Çünkü burada başta Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Ticaret ve Sanayi Odası olmak üzere çok güzel bir kurumlar arası işbirliği ve dayanışma var. Tüm kurumlar fuar için el birliği yapıyor. TARİŞ, yerini tahsis ediyor. Bu nedenle organizasyon da kusursuz işliyor. Böyle olunca ilgi de artıyor” diye konuştu.

Milas Tarım Fuarı’nın emsalleri arasında ilk üç fuardan birisi olduğunun da altını çizen Expolink Fuarcılık Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Hakbilir, “Milas fuarı artık oturdu. 90 ile 110 bin arasında bir ziyaretçimiz oluyor. İlginç olan, her yıl katılımcı firma sayısının daha da artması. Bu yıl Türkiye’nin dört bir tarafından 204 firma stant açacak. Yerimiz olsa daha çok firma katılacak fakat onlara ne yazık ki yer gösteremiyoruz. Kurduğumuz dev çadırlar da yetersiz kalıyor. Gelecek yıl, fuar alanını daha da genişletmek için çalışmalarımız olacak” dedi.

Bu yıl fuarın açılışında, bu yıla kadarki fuarlara emeği geçenlere birer teşekkür plaketi verileceğini, ikinci gün genç çiftçiler arasında bilgi yarışması yapılacağını ve üçüncü gün ise buzağı yarışması düzenleneceğini anlatan Expolink Fuarcılık Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Hakbilir ise, “Bu yıl fuarımız uluslararası nitelik kazanmış olduğu için çok firma katılım talebi aldık. 20 kadar uluslararası firmanın yerli bayileri de fuarımızda stant açacaklar. Bu yıl fuarın her bakımdan daha renkli geçeceğini umuyoruz. Bunun için de elimizden geleni yapıyoruz. Bizi bu konuda destekleyen başta Milas Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, MİTSO ve TARİŞ olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyoruz” diye basın açıklamasını tamamladı.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.