Milas CHP’sinde Buzlar Eridi

Bu haber 05 Mart 2014 - 17:26 'de eklendi ve 1.084 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin KOCABIYIK

Bugün siz okurlarıma Milas CHP siyasetinden bahsedeceğim. Milaslılarında bildiği gibi CHP içinde birçok karışıklıklar oldu. Neydi bu karışıklık bu konuyu da kısaca anlatmaya çalışayım. CHP’nin Milas’ta iki belediye başkan aday adayı vardı. Biri mevcut belediye başkanı Muhammed Tokat, diğeri ise Barış Saylak’tı. Her ikisi de Milas Belediye Başkan Adayı ben olacağım düşüncesiyle aylardan bu yana gece gündüz demeden köy köy dolaşıp seçmenlerle birlikte olup kendilerini anlatmaya çalışıyorlardı.

Milas CHP’sinde de ön seçim yoktu. Yani atama vardı. Sayın Tokat’ta, Sayın Saylak’ta mutlaka kendilerinin atanacağı görüşündeydiler. Sert mizaçlı görünümü olduğu söylenen başkan adayı Muhammet Tokat aslında yumuşak kalpli iyi niyetli bir yapıya sahip olarak bilirim ve bazı arkadaşları da aynı görüşlerdedir. Bu mütevazılığını CHP Genel Merkezi’nde de sürdüren Sayın Tokat hem CHP Genel Başkanı ve yardımcıları ile de iyi sürdürmesini bildi.

Kendisini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gözüne girip Milas Belediye Başkan Adayı olarak atattırmasını bildi. Gelelim diğer başkan adayı Barış Saylak’a. Genç ve diri görünümü ile başta Milas İlçesi ve köylerinde ilginin en büyüğünü gördü. Her gittiği yerde Sayın Saylak sanki bir belediye başkanı gibi karşılandı. Sevilip sayılıyordu Sayın Saylak. CHP Genel Merkezi tarafından Milas Belediye Başkan Adaylığı’nı kendisinin atanacağını beklerken rakibi Sayın Tokat’ın atanması Barış Saylak’ı şoke etti diyebilirim. Tabi bu ara her iki belediye başkan adayı her fırsatta Ankara yolunu tutup CHP Genel Merkez yetkilileri ile dirsek temas kuruyorlardı. Olan oldu ne oldu?

Muhammed Tokat tekrar CHP Milas Belediye Başkan Adayı oldu. Barış Saylak ise yanında Ankara’ya CHP Genel Merkez yetkililerinin yanına götürdüğü arkadaşlarının kurbanı oldu. Evet, açıkça söylüyorum. Muğla CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk’ün kurbanı olduğunu da rahatlıkla söyleyebilirim. Çünkü Öztürk’ün Muğla genelinde hiç bir isteği yerine getirilmemişti. Nedeni de 30 Mart seçimlerinden sonra CHP genel merkezinin yapacağı işlemle anlamış olursunuz. Konumuz neydi.

Milas CHP’si evet her iki başkan adayı her ne kadar birbirlerine kırgın oldularsa da geçtiğimiz günler içinde bu kırgınlıklar ortadan tamamen kalktığı söylenilmekte. Geçtiğimiz hafta içinde Milas CHP Belediye Başkanı Muhammet Tokat açmış olduğu seçim bürosunda mahşeri kalabalığın içinde karşı gruptan olarak bilinen isimlerden Fevzi Topuz, Kazım Turan, Av. Akın Üstündağ, Barış Saylak, H.Haşmet Işık, Zehra Dönmez gibi isimler göze çarptı. Bu da ne demek? Milas CHP’si birlik ve beraberlik içinde olduğunu göstermektedir. Milas Belediye Başkanı Muhammed Tokat, seçim bürosunun açılışında görmüş olduğu bu güzel ilgiden dolayı, “Bundan böyle birlik ve beraberlik içinde hareket edileceğinin göstergesini göstermiş oldunuz” diye konuştu. Yani Milas CHP’sinde böylelikle buzlar erimiş oldu değil mi Milas’ın Sevgili Belediye Başkanı Muhammet Tokat başkanım?

Son aldığımız bilgiler doğrultusunda Muhammed Tokat başkanla birlikte İlçede ikilik yapmadan seçim çalışmalarına hız veren isimler arasında CHP’nin eski milletvekillerinden Fevzi Topuz’un yoğun bir çalışma içine girdiği CHP’li seçmenler tarafından takdirle karşılandığı dile getirilmekte. Tabi bu da Milas CHP’si adına ayrı bir güzellik değil mi Sayın başkan Muhammet Tokat?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.