Milas Belediyesi’nden tekerlekli sandalye yardımı

Bu haber 26 Ocak 2017 - 0:11 'de eklendi ve 316 kez görüntülendi.

MİLAS TEKERLEKLİ SANDALYE 2 (ÇAĞRI PURMA/MUĞLA-İHA)

MİLAS TEKERLEKLİ SANDALYE 2 (ÇAĞRI PURMA/MUĞLA-İHA)

Milas Belediyesi’nden tekerlekli sandalye yardımı
Milas Belediyesi ihtiyaç sahiplerine tekerlekli sandalye yardımında bulundu.

 

Muğla’nın Milas İlçesi’nde sosyal belediyecilik atılımını her geçen gün artırıyor. Geçen yıllarda onlarca engelli vatandaşa tekerlekli sandalye yardımında bulunan Milas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bir vatandaşın daha bu konuyla ilgili talebini yerine getirdi.

Milas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan alan çalışmaları esnasında tespit edilen veya müdürlüğe başvuran vatandaşların taleplerini değerlendiren ekipler tekerlekli sandalye dağıtımını periyodik olarak devam ettirecek.
Tekerlekli sandalye için başvuran vatandaşlardan fakirlik belgesi, ikametgah ve doktor raporu isteneceğini belirten Sosyal Yardım İşleri Müdürü Bekir Güney, aynı zamanda da doktor raporunda tekerlekli sandalye kullanabilir ibaresinin olması gerektiğini söyledi.
Vatandaşların hangi alanda ne ihtiyacı olursa olsun Milas Belediyesi olarak bu ihtiyaçlarını karşılamaya gayret gösterdiklerini belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Sosyal yardım alanında Milas Belediyesi olarak yardım ve desteklerimizi her geçen gün artırarak devam ettiriyoruz. Aslında hepimiz birer engelli adayıyız. Sosyal belediyecilik anlamında engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmanın gayreti içerisindeyiz” dedi.
Tekerlekli sandalyelerine kavuşan vatandaşlar ise Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat başta olmak üzere tüm ilgililere teşekkür ettiler. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.