Milas Belediyesi’nde imzalar atıldı « Hamle Gazetesi

Milas Belediyesi’nde imzalar atıldı

Bu haber 26 Ocak 2019 - 0:28 'de eklendi ve 478 kez görüntülendi.

Milas Belediyesi ile DİSK Genel-İş Sendikası arasında 3. yıl ücret zammı belirlenerek toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Milas Belediyesi’nde gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Muhammet Tokat, DİSK Genel-İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Uzay Kocabaş, sendika temsilcileri ve Belediye çalışanları katıldı. Yapılan görüşmeler sonunda anlaşma sağlanarak mevcut 164 kadrolu işçi maaşı için Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve DİSK Genel-İş Muğla Şube Başkanı Uzay Kocabaş tarafından toplu iş sözleşmesi imzalandı.

DİSK Genel-İş Muğla Şube Başkanı Uzay Kocabaş “Toplu iş sözleşmemizi Milas Belediyesi ile gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu tüm işçi arkadaşlarımızla birlikte yaşıyoruz. Sözleşmemizin 3. yılında her zaman olduğu gibi başkanımız yine bizlere en büyük desteği verdi. Bizlerde Başkanımızın makamında kendisine teşekkür etmeye geldik. Bizler biliyoruz ki durumumuz ne kadar iyi olursa çalışan arkadaşlarımızın hakları en iyi şekilde savunulup saklanacaktır. Başkanımızda bir yarışa giriyor önünde bir seçim var. Bizler sizin yanınızda olduğumuzu belirtmek istiyor sözleşmemizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, belediyenin mali yapısının elverdiği en yüksek şartların zorlanarak, sözleşmenin imzalandığını söyledi.

Başkan Tokat, “Sizler emeğiniz ve gösterdiğiniz özveriyle bizlere katkı sunmaya çalışıyorsunuz. Ben bu açıdan hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şartlar ne kadar ağır olursa olsun emek en yüce değerdir. Şartlarımızın zorluğu sebebiyle sizleri bazen üzmek durumunda kaldığımız zamanlar yaşıyoruz ama inanınki bu zorlukları en az mağduriyetle halletmek adına çaba sarf ettiğimizi bilmenizi istiyorum. Sizler özveri gösterip hizmet ürettikçe bizlere daha fazla gurur veriyorsunuz. Ben bunları unutacak insan değilim. Bu  açıdan şartlarımızı göz önüne alarak devletin veremediklerini çalışanlarımıza vermemiz gerekiyor. Çalışanımızı hangi şartlar söz konusu olursa olsun enflasyonun altında bırakmamamız gerekiyordu. Bu anlayış içerisinde sendikamız ile yaptığımız görüşmelerde personelimize resmi olarak açıklanan yüzde 20 oranındaki enflasyon kadar yevmi yelere artış  verdik. Sizleri enflasyon karşısında ezdirmeyen bir sözleşme imzaladığımız için mutluyum. Aynı zamanda VakıfBank Milas şubesi ile de promosyon anlaşması imzaladık. Bu anlaşmaya göre her bir çalışanımız 2.130,00 TL promosyon alacak. Hem toplu sözleşmemiz hem de promosyon anlaşmamızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.