Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat’ın Çalışma Azmi « Hamle Gazetesi

Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat’ın Çalışma Azmi

Bu haber 02 Haziran 2016 - 0:46 'de eklendi ve 1.350 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Muğla il genelinde ilçeler arasında tek bayan Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat Hanımefendi ile ilgili kısa da olsa bir şeyler yazmak istiyorum. Milas halkının yakinen tanıdığı ve bildiği Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat, ilçesinde belediye adın yapmış olduğu başarılı çalışmaları ile hemşerilerinin beğenisini kazanan saygın bir hanımefendi olarak anılıyor Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat Hanımefendi. Örgütçü bir kadın olan Zeynep Hanım Milaslı bay ve bayanların takdir ettiği bir hanımefendi olarak anılıyor.

Sevgili okurlarım, Muğla ve ilçelerinde hiçbir kadının belediye başkan yardımcısı olmaması Muğla adına bir ayıp olduğunu vurgulamak istiyorum. İyi ki benim de yakınen tanıdığım dost canlısı olan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat güzel düşüncelerinden birini gerçekleştirmiş. Milas Belediye Başkan Yardımcılığı’na sosyal yönlülüğü ile tanınan iş bitirici, örgütçü ve sevecen bir bayan olan Zeynep Mat Hanımefendi’ye bu göreve getirmiş. Bu da Sayın Tokat’ın kadınlara ne kadar değer verdiğinin göstergesi olarak söyleniyor.

Sevgili okurlarım, Zeynep Mat Hanım CHP örgütü içindeki yapmış olduğu başarılı çalışmalarının aynısını Milas Belediyesi’nde de göstermekte. Personeline vermiş olduğu talimatlarla vatandaşların mağdur olmaması için belediye içinde vatandaşa yardımcı olunmasını istemiş. Sayın Mat aynı zamanda mesai bitiminde de çarşı Pazar demeden yoğun bir çalışma içindeymiş. Tabi hal böyle olunca Milas halkı da bu güzellik karşısında Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat Hanımefendi ilçenin ilgi odağı haline gelmiş. Yani anlayacağınız dürüstlüğü ile tanıdığım ve iyi bildiğim Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın sağ kolu olarak biliniyormuş Zeynep Hanım. Elbette ben de olsam böylesine çalışkan bir hanımefendiyi kutlamak isterim.

Sevgili okurlarım, önceki gün içinde Milas’taydım, birkaç dostuma uğradım. Zeynep Hanım’ın çalışkan, dürüst, işini gücünü bırakıp kendisini Milas halkına adadığını söyleyebiliyorlar. Milas’ın eski kurt politikacılarından olan benim de yakın bir dostum olan Muğla Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve İmar Komisyon Başkanı Harita Mühendisi Enver Tuna bakınız neler söylüyor: Tıpkı Milas halkının söylediği gibi Zeynep Hanım akıllı bir bayan, disiplinli, çalışmayı çok sever. Milas Belediyesi’nin bel kemiği olduğunu da söylemekte fayda var. İlçede başarılı çalışmaları ile ilçe halkının beğenisini toplayan bir hanımdır Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat. Biz de diyoruz ki ilimiz genelinde bir tane bayan belediye başkan yardımcısın olması ve başarılı çalışmaları halk tarafından takdir edildiği için Zeynep Mat Hanım’ı içtenlikle tebrik ettiğimizi belirtmek istiyorum sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.