Milas Balavca Deresi’nden 25 bin ton hafriyat çıktı « Hamle Gazetesi

Milas Balavca Deresi’nden 25 bin ton hafriyat çıktı

Bu haber 27 Kasım 2015 - 23:24 'de eklendi ve 629 kez görüntülendi.

Milas Balavca Deresi’nden 25 bin ton hafriyat çıktı (2)MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri kış mevsiminde Milas ilçesinde yaşanabilecek yağışlarda muhtemel taşkın risklerini önlemek için yaklaşık 2 ay önce başladığı Balavca deresinin ıslah çalışmalarını tamamladı. Islah çalışmaları sonucunda dereden ortalama 25 bin ton hafriyat, bin 800 kamyon da dolgu malzemesi çıkarıldı.
Nazife Taşdelen
Türkiye’nin en fazla yağış alan ikinci ili olan Muğla’da yaklaşan kış mevsimi nedeniyle Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri önlemlerini almaya devam ediyor. İl genelinde derelerdeki temizlik çalışmalarını sürdüren MUSKİ, son olarak Milas İlçesinde başladığı Balavca deresinin temizliğini bitirdi. MUSKİ 2. Bölge Su ve Kanal İşletme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar kapsamında, Milas-Yatağan karayolundan başlayan, Milas İlçe merkezini de kapsayarak Sarıçay deresine kadar uzanan 6 kilometrelik Balavca Deresinin tamamı temizlendi.
Yaklaşık 2 ay boyunca devam eden ıslah çalışmaları sonucunda Balavca Deresi’nden ortalama 25 bin ton hafriyat çıkarıldığını belirten MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, ayrıca bin 800 kamyon da dolgu malzemesinin dere içerisinden çıkarıldığını söyledi.
Derelerde yoğun yağışın sebep olabileceği olumsuzluklardan vatandaşların etkilenmemesi için gerekli önlemleri aldıklarını belirten Ülgen, “10 Eylül tarihinde kurumumuza ait 2 adet 21 tonluk ekskavatör ile Milas-Yatağan Karayolu altındaki menfezden Balavca dere temizliğine başladık. Toplam uzunluğu 6 Bin 300 metre olan Balavca deresinin temizliğini bir an önce bitirmek adına dere içinde çalışmak üzere 1 adet mini greyder, 1 adet 7 tonluk, 1 adet 13 tonluk paletli ekskavatör ve 1 adet kamyon takviye edildi. Ve dün itibariyle temiz bir Milas için 2 ay önce başladığımız Balavca deresinin ıslah çalışmasını bitirdik” diyerek sözlerini tamamladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.