MHP’nin Kader Günü Veya Seçim

Bu haber 17 Haziran 2015 - 20:00 'de eklendi ve 1.266 kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Hükümet kurma çalışmaları ortalama on gün içinde anlaşılır. AKP lideri ile MHP lideri görüşünceye kadar yorum yapmaya hiç gerek yoktur.

MHP, 1980 öncesi partinin kurulmasına sebep olan Ülkücülük ideali, ülkeye zarar veren parazitlerle mücadele ederek büyümüş ve milletin gençliği adını almıştı.

Ülkücülerin adeta sokak savaşı verdikleri sol fraksiyonları CHP iktidarı destek oluyordu. Hazineden halk evlerine o günün para değerine göre milyonlar veriliyordu. Halk evlerinde yetiştirilen Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idamlarının meclislerde onaylanması görüşülüyordu.  İhtilalci subay olan Ahmet Yıldız kürsüden Merhum Adnan Menderes’i hainlikle suçluyordu. O toplantı da İsmet Paşa da vardı. Ahmet Yıldız’a CHP ile temelli senatörler alkış tutuyordu. Bu sırada Senato Başkanı Atasagun gürledi. Vaktiniz doldu sayın Yıldız dedi ve  buyurun söz sizin Sayın Demirel!..

Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını mahkeme idam kararı vermiş, kararın meclis ve senatonun onayı gerekiyordu. Ben senato toplantısında mecliste bulunmuştum. O toplantıda olanları senatonun, hayat boyu hiçbir daha yaşaması mümkün olmayan bir manzara görüyorduk.

Demirel; Merhum Menderes’i astınız, yaptığı hizmetleri etrafınızda gördükçe vicdanınız sızlamıyor mu?

Merhumu kabirden çıkarıp tekrar mı asacaksınız? Sizin kininiz kime veya kimin için? Burada vatan haini oldukları mahkeme tarafından karar verilen idamlıkları kurtarmak için bulunuyorsunuz. Siz bu vatanın

yakılmasından yana olduğunuz ortadadır. Buradan son sözümü söylüyorum. Bu vatanı sizlerin yıkmasına

izin vermeyeceğiz…

1991’de Demirel ile Erdal İnönü ortak iktidar oldular. O tarihte Cumhurbaşkanı Özal’ın ölümü sonunda piyasaya tekrar ihtilalci paşalar etkin olmaya başlamıştı. Bu iktidar döneminde çok fikirlerin açıklandığını görüyorduk. Mesela; bu hükümette bakan olan hemşerimiz Erman Şahin, Bayındırlık Bakanlığı’nda bir ay kadar kaldı ve istifa etti. Neden dendiğinde, “Benim mensup olduğum partinin mensupları bakanlığın bünyesini sarmış vaziyettedir. Bizdeki zihniyete göre burasını ıslah edemem.” (Belge var)

28 Şubat 1997 günü görüntüsüz ihtilalinde gerisinde gene CHP vardı.

Uğur Mumcu ve günün saygın kişilerinin ölümünden haberdar olduğu halde, sağ cenahtan suçlu arayan zihniyet hiç değişmedi. 1999 seçiminde CHP yerine gelen Ecevit açıktan açığa İslam ve Milliyet sözüne alerjisi olan kişi.  Rahşan Hanım’ın affı adını alan komünist ve hırsızların affından istifade eden bazı sağ görüşlü vatandaşların af edileceği için üzüldüğünü defalarca açıklamıştı.

AK Parti İktidarı Onları Çıldırttı – İhtilalci Paşalara Yataklık Ettiler

3 Kasım 2002’de sandıktan tek başına yüzde 35 oy karşılığı 365 milletvekili ile meclise gelen AK Parti’nin en büyük düşmanı CHP, ihtilalci paşalar, Cumhurbaşkanı, sol, basın ile YÖK!

Bir düğmeden hepsi birden konuşuyorlardı. Ülke çapında her mezradan bile oy alarak gelen bir lidere layık görülen hapishane oldu. Demek ki o tarihte dahi hukuk guguk imiş ki, ihtilalci paşaların emri ile CHP’li hukukçuların teşviki, ünlü sol basının yalanları ile olmuştu. Doğru yolun bulunması için Deniz Baykal’ın uyardığı bu günlerde söylenir oldu. İnşallah doğrudur. Ne var bunda? Hata edenler, hiç doğru bir şey yapamaz mı?

Anayasa Maddelerinin Değişmesine Ret dediler

Değişen Anayasa maddeleri sayesinde hapiste hain bile kalmadı. Ama yeniden bazı formüller bulmak için

Fethullah Hoca’nın ayağına kadar gittiler. En nihayet 7 Haziran seçiminde Güney Doğu’da ve İstanbul’un, Ankara’nın ve İzmir’in bazı bölgelerinde sandıktan tek çeşit oy çıkmıştır. HDP için sandık dolduran mahalleler tespit edilmiştir. O mahallenin sakinleri biliniyor. Eskiden başka partilere giden oyları kim organize etti.

Demek oluyor ki; bunlar için inanç falan laf !.. İlle de koltuk olması için kiliseye gidilecekse hemen…

Bunları neye yazıyorum? MHP kuruluş gayesinden sapmışsa ki öyle görünüyor, yapılacak tek hedef

seçim olmalıdır. Galiba öylede olacaktır. Kimin ne mal olduğunu öğrenen sağ oylarını kimse yanıltamaz!..

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
resat oztepe 18 Haziran 2015 / 11:26

Hacı Ağabeyim; bileğine sağlık. Gönlüne sağlık. Allah razı olsun. Dalalanan “‘Hamle'” Sancağımız hiç gönderden inmesin. sevgi ve saygılarımla ellerinizden öperim.