MHP’li ve Ak Partili vekiller mazbatalarını aldılar « Hamle Gazetesi

MHP’li ve Ak Partili vekiller mazbatalarını aldılar

Bu haber 06 Kasım 2015 - 21:38 'de eklendi ve 804 kez görüntülendi.

manşet (1) manşet (4)26.Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin ardından Muğla’da meclise girmeye hak kazanan AK Parti’den Hasan Özyer, Nihat Öztürk ve MHP’den Mehmet Erdoğan İl Seçim Kurulu’na gelerek mazbatalarını aldılar. CHP’den Muğla milletvekili olarak seçilen Akın Üstündağ, Ömer Süha Aldan ve Nurettin Demir’in ise mazbatalarını Salı günü alacakları öğrenildi.

Kadir Tamer

26.Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nin tamamlanmasının ardından Ak Parti’den ve MHP’den Muğla milletvekili seçilen isimler İl Seçim Kurulu Başkanı Haluk Okul, İlçe Seçim Kurulu Üyesi Hakimler Emin Erol, Bilal Saydam, İlçe Seçim Kurulu Başkanı Mustafa Şahin’in elinden aldılar.

Derdimizi anlatamadık

Muğla Adliyesi binasında bulunan İl Seçim Kurulu’na gelen ilk isim MHP’den 3. Dönem Muğla milletvekili seçilen Mehmet Erdoğan oldu. Mehmet Erdoğan’ı mazbata alımı sırasında MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz ve partililer yalnız bırakmadı.

Mehmet Erdoğan mazbatasını Muğla İl Seçim Kurulu Başkanı Haluk Okul’un elinden aldı.

Mazbata töreninde konuşan MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan her partinin seçim sonuçlarını kendine göre değerlendireceğini söyledi. Seçim sonuçlarının Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, “Milletimiz ne derse desin bize biz bu seçimde haklı olduğumuza inanıyoruz. Bu haklı mücadelemiz sonuna kadar devam edecek. Her ne kadar kendi savunmamızı, kendi derdimizi milletimize anlatamamış olsak da inşallah önümüzdeki dönem bunları çözeceğiz” dedi.

Hizmet için söz verdiler

MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan’ın mazbatasını almasının ardından 1 Kasım seçimlerinde Muğla milletvekili seçilen Ak Parti Muğla Milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk birlikte Muğla İl Seçim Kurulu’na geldiler. Özyer ve Öztürk’ü Ak Parti Muğla İl Başkanı İhsan Küreci, Menteşe İlçe Başkanı Erdoğan Ünal ve partililer yalnız bırakmadı.

Mazbatalarını alan Ak Parti Muğla Milletvekilleri seçim sonuçlarının Türkiye’ye ve Muğla’ya hayırlı olmasını dilerken, yeni hizmetler için söz verdiler.

AK Parti Muğla Milletvekilli Özyer, sonucun hayırlı olması temennisinde bulunarak, bundan sonra kente hizmet için çalışacaklarını dile getirdi. Muğla’da güzel ve huzurlu bir seçim geçirdiklerini ifade eden Özyer, “Bizler hizmet etmek için seçilmiş kişiler olarak Türkiye’de herkesin mutlu olduğu, geleceğe güvenle bakması için her türlü çalışmayı yapacağız” diye konuştu. AK Parti Milletvekili Öztürk de 4 yıllık sürede kent için çalışacaklarını, bu kapsamda her zaman vatandaşın yanında olacaklarını kaydetti.

Bu arada CHP’den Muğla Milletvekili seçilen Akın Üstündağ, Ömer Süha Aldan ve Nurettin Demir’in ise mazbatalarını Salı günü alacakları öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.