MHP’den 19 Mayıs açıklaması

Bu haber 19 Mayıs 2015 - 1:34 'de eklendi ve 717 kez görüntülendi.

mhpppMHP Marmaris İlçe Başkanı Kemal Kalemci 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili olarak bir basın açıklaması yayınladı.
Haber Merkezi
MHP Marmaris İlçe Başkanı Kemal Kalemci 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili olarak bir basın açıklaması yayınladı.
Türk milleti olarak bugün önemli bir günde bulunduklarını kaydeden Kalemci açıklamasında, “Büyük Türk milletinin bekasını muhafaza ederek yarınlara emin adımlarla yürüme isteği 19 Mayıs 1919 da Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basması ile vücut bulmuştur.
Samsun da atılan ilk adım, bugün alnımızı secdeye huzur içinde koyabildiğimiz, ailemizle ve tüm sevdiklerimizle özgürce yaşayabildiğimiz Türkiye Cumhuriyeti Devletini ortaya çıkarmıştır” ifadelerine yer verdi.
Kalemci’nin açıklaması şöyle devam etti:
“Bağımsızlıkla özdeşleşen Türk milleti, kendisine razı getirtilmek istenen hiçbir düşünceyi kabul etmemiş, kendi içinden çıkardığı liderle kendi kaderini kendi çizmiştir. Böylesi anlamlı bir tarih olan 19 Mayıs, Türk gençliğine Atasından bir armağandır. Türk gençliğinin kendine yakışanı yapması, yarınların Türkiye’sinde söz sahibi olabilmek için kendisini en iyi şekilde geliştirmesi hepimizin en büyük dileğidir. Bizler, dinamik, zinde, çalışkan bir Türk gencinin hayatın her alanında sorumluluk üstlenmeye arzulu olmasını istiyoruz. Bu duygu ve düşüncelerimle Türk milletinin ‘19 Mayıs Genlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlarım. Başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşları olmak üzere aziz milletimizin ebediyeti intikal etmiş her bir ferdini rahmet, minnet ve şükranla anıyorum, mekanları cennet ruhları şad olsun.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.