MHP’de Meral Akşener Fırtınası? « Hamle Gazetesi

MHP’de Meral Akşener Fırtınası?

Bu haber 15 Kasım 2015 - 22:30 'de eklendi ve 1.393 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, son günlerde gündem Devlet Bahçeli’nin her şeye hayır, hayır demesi üzerine bir hükümet kurulamamıştı ve böylelikle yapılan yerel seçimlerde MHP büyük bir yara almıştı. Böylelikle MHP’de bu karışıklık üzerine bazı partililer harekete geçip kendi aralarından bir genel başkan arayışı içine girdiler. Varılan anlaşmaya göre MHP Genel Başkan Adaylığı’na eski Milletvekili Meral Akşener’in ismi yoğunluk kazandı. Almış olduğumuz bilgilere göre Meral Akşener ‘in ofisi partililer tarafından dolup taşıyormuş. Yurdun dört bir yanından kendisine MHP Genel Başkan Adayı olması için ısrarlar devam ediyormuş.

Sevgili okurlarım, hakikaten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin tek başına almış olduğu hayır sözleri ülkede hükümetin kurulmaması neden oluşu nedeniyle yurdun dört bir yanından gelen tepkiler üzerine Meral Akşener’in de beraberinde çalışacağı kurmayları da gece gündüz çalışma içindelermiş. Desenize Meral Akşener’in şansı fazla? MHP’nin eski Milletvekillerinden Prof. Dr. Metin Ergün’den bir telefon aldım. Hal hatır sorduktan sonra konu MHP içindeki iç karışıklık konuşuldu. Sayın Ergün konuşmasının bir bölümünde Meral Akşener’in MHP Genel Başkanlığı’na soyunduğunu, delegeler üzerinde imza toplanmaya başlandığını belirten Metin Ergün: MHP içinde bir susamışlık var. Partinin sevilen ve sayılan siması olan Meral Akşener hanımefendiye karşı Genel Başkan Adayı olması için uğraşlar veriliyor. Yurdun dört bir yanından onlarca partili Ankara’ya gelip mücadelemizi devam ettirip MHP’nin iktidara gelmesi için birlik ve beraberlik içinde olup Bayan Akşener’i başımıza getirip parti içindeki demokrasiyi tekrar getireceğiz diye konuştuklarını belirtti.

Sevgili okurlarım, MHP’nin deneyimli politikacısı parti içinde kendisini kabullendiren eski milletvekili Meral Akşener’in Genel başkan Adayı olması için bir kısım imzaların toplandığını, geriye kalan imzaların ise bu hafta içinde tamamlanacağını açıklayan Sayın Ergün yapmış olduğu son konuşmasında: Hüseyin Bey parti içinde bir değişiklik olması isteniyor. Partililerimiz bunu istiyor. O nedenle Sayın Akşener’in Genel Başkan olmasında fayda olacağını partililerimiz söylüyor dedi. Ben de eski bir dostum olan Sayın Prof. Dr. Metin Ergün’e bilgilerinden dolayı teşekkür ettim.

Sevgili okurlarım yine Sayın Ergün’ün bilgileri haricinde Ankara’da bulunan basın mensubu arkadaşlarımdan almış olduğum bilgiler doğrultusunda Ankara’da bugün yarın bir açıklama yapacak olan Meral Akşener’in basın açıklamasında çok sayıda milletvekili ve partili hazır bulunacakmış. Biz de yarınları bekleyelim görelim Sayın Akşener Genel Başkanlığı kazanır mı kazanmaz mı sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.