MHP’de Ertürk İlçe başkanlığına aday

Bu haber 08 Ocak 2015 - 23:45 'de eklendi ve 901 kez görüntülendi.

mhpanllllMHP’de uzun yıllardan bu yana çeşitli kadrolarda görev alan Anıl Ertürk, düzenlediği basın toplantısı ile önümüzdeki hafta sonunda yapılacak ilçe başkanlığına aday olduğunu kamuoyuna açıkladı.
Hafize Ataseven
MHP’de uzun yıllardan bu yana çeşitli kadrolarda görev alan Anıl Ertürk, düzenlediği basın toplantısı ile önümüzdeki hafta sonunda yapılacak ilçe başkanlığına aday olduğunu kamuoyuna açıkladı.
MHP İl binasında gerçekleşen basın açıklamasına MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz ile birlikte çok sayıda partili katıldı. MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz bir konuşma yaparak ilçe başkanlığına aday olan Anıl Ertürk’ü tanıttı. Korkmaz konuşmasında;
“Kongre seçimlerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. MHP yarım asırdır bu ülkede var olan bir partidir. Ülkesine, milletine, vatanına, davasına sevdasına sahip çıkan neferleriyle daima var olacaktır. İnşallah Haziran ayındaki genel seçimde partimizi en iyi şekilde temsil edecek ve yönetime geleceğiz. Bu bütün Türkiye’nin beklediği bir an olacaktır” dedi.
Hükümete sert eleştiride bulunan Korkmaz; ”Türkiye’nin belli bölgelerinde yağmacılıklar, adam kayırmalar, adaletsizlikler gözler önüne serilmiş durumdadır. Halkımızın dikkatini buna çekmek istiyorum. Muğlalı hemşerilerimiz, partililerimiz lütfen davamıza sahip çıksın, çünkü bizim diğer partiler gibi dış bağlantılarımız, küreleşmelerimiz yoktur. Anıl Ertürk kardeşime de başarılar diliyorum. Vatanımız milletimiz için en hayırlısı olsun“ dedi.
MHP Menteşe İlçe Başkanlığı’nın ilk aday adayı Anıl Ertürk ise konuşmasında; ”Pazar günü yapılacak ilçe kongresi seçimlerimizde, MHP Menteşe aday adayı olarak bulunacağım. Hayatı boyunca ülkücü harekete inanmış ve bu doğrultuda üzerime düşen her görevi layıkıyla yapmış biriyim” dedi.
Konuşmasında yerel yönetimi eleştiren Ertürk, “ Muğla’nın Büyükşehir’e dönüşmesi ile köylerimiz mahalle oldu. Bu da birçok sıkıntıyı doğurdu. İlçe başkanlığı görevine getirildiğimiz takdirde ben ve ekip arkadaşlarımla kentin sorunlarını ve çözümlerini hem kamuoyu hem de yetkililerle paylaşacağız. Ülkeyi kaosa sürükleyen, terör örgütünün elebaşını bir umut olarak göstererek 13 yıldır bu ülkeyi uçuruma sürükleyen AKP’ye dur diyebilecek tek partinin, ülke ve millet sevgisini her şeyin üstünde tutarak canına ortaya koymaktan çekinmeyecek olan MHP olduğuna inancımız tamdır” dedi.
Türkiye’yi içinde bulunduğu çıkmazdan kurtarmak için yola çıktıklarını söyleyen Ertürk; Delege arkadaşlarımızın bize görev vermesi halinde, el birliğiyle zorlukların üstesinden geleceğimize inanıyoruz” dedi.
İlçe Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Anıl Ertürk’ün yönetim kurulu aday listesi ise şu isimlerden oluşuyor:
“Akın Baş, Mehmet Pehlivan, İsmet Sert, Alim Korkmaz, Berkan Dağlı, Cihan Kacur, Erdinç Bilgen, Ferhat Hanbaba, Fuat Aşık, Harun Urul, Hikmet Ünal, İsa Baykara, Kadir Güçlü, Mehmet Karayetim, Kadir Köseoğlu, Okay Gök, Mustafa Onay, Yiğitcan Yaratıcı, Kezban Göncü, Arif Demir, Tanju Oyuk ve Ersan Adanır.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.