MHP’de Aday Adayları Tek Tek Çıkmaya Başladı

Bu haber 29 Ocak 2015 - 0:37 'de eklendi ve 1.516 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

MHP’de de hareketlilik başladı. 2015 Genel Seçimlerinin yaklaştığı bu günlerde MHP’den milletvekili aday adayı olması için adlandırılan isimler şimdi tek tek piyasaya çıkmaya başladılar bile.

Yine her seçimde olduğu gibi Fethiye İlçesi’nden çok sayıda milletvekili aday adaylarının ortaya çıktıkları görüldü. İşte bu değerli isimlerden birisi Süleyman Taşkın’dır. Fethiye doğumlu MHP eski milletvekili adaylarından olan Sayın Taşkın, Fethiye’de renkli bir sima olarak bilinmekte. Abdullah Küçükbozbaş, Fethiye doğumlu ilçenin sevilen avukatlarındandır. Dr. Hacı Çelik yıllarının MHP çatısı altında bulunmuş eski milletvekili adaylarından saygın bir isimdir. Erdal Eroğlu ilçenin saygın eczacılarından olup bir dönem Fethiye MHP İlçe Başkanlığı’nda bulunmuş bir MHP’lidir.

Ferhat Kırtaş, MHP Muğla İl Başkanlığı yapmış, bir ara milletvekilliği adaylığında bulunmuş toplulukta sert tavırlı olduğu için en şanssız aday adayları arasında bulunmakta. Prof. Dr. Metin Ergün önceki milletvekilliği döneminde Muğla’ya birçok katkıları olan bir milletvekili, şimdi de aday adayı parti içinde sevilen Milas doğumlu bir sima. Şadi Taşkın ise teşkilatta Ülkücü kimliği ile tanınan bir partili olarak anılmakta. Evet bende varım bu işte diyenlerden Mehmet Erdoğan mevcut Muğla MHP Milletvekili, uzun yıllar kaymakamlık görevlerinde bulunmuş, tekrar adı MHP’den milletvekilliği için geçmekte.

Bünyamin Avcı’nın adı da yine diğer aday adayları gibi MHP içinde adı milletvekilliği için konuşulan isimler arasında. Türk Eğitim-Sen Fethiye Şube Başkanı Prof. Dr. Peyami Cinaz Yatağan doğumlu olup Ankara’da ikametgâh etmektedir ve Gazi Hastanesi Başhekim Yardımcısı’dır. Cengiz Çay adı da ilçede sıkça konuşulan isimler arasında. Bir dönem Fethiye’de MHP İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. Saygın bir partilidir. Evet sevgili okurlarım MHP’den Muğla milletvekilliği için birkaç ismin daha çıkacağı söylenirken bizler önümüzdeki günlerde ve aylarda MHP’nin milletvekili aday adaylarını teker teker köşeme almaya çalışacağım. Ve milletvekilliği için en şanslı isimleri de belirli zamanlarda açıklamaya çalışacağım.

Evet, sevgili okurlarım MHP’de birçok isim milletvekilliğine soyundular. Ama parti içinde ön yoklama yapılamayacağına göre atama yapılacak. Her şey MHP Genel Merkezi’nin elinde, eskidende öyle oluyordu da şimdide öyle olacağına benzer. Ama Muğla MHP seçmeni ne istiyor biliyor musunuz? MHP olarak önseçim evet ön seçim istiyorlar. Eğer bu da gerçekleşmezse parti teşkilatında yıllarını partiye adamış ve parti teşkilatlarında çalışmış isimlerin milletvekili sıralaması yapılmasını istiyorlar. MHP’nin Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye duyurulur.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.