MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz: “Türkmenlere yapılanlara sessiz kalınmayacaktır” « Hamle Gazetesi

MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz: “Türkmenlere yapılanlara sessiz kalınmayacaktır”

Bu haber 23 Kasım 2015 - 23:49 'de eklendi ve 765 kez görüntülendi.

mhpMHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, yaptığı basın açıklaması ile Türkmenlere yönelik yapılan saldırıları sert bir dille eleştirdi.
Kadir Tamer
MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, yaptığı basın açıklaması ile Türkmenlere yönelik yapılan saldırıları sert bir dille eleştirdi.
Suriye’de Esad rejimi ve Rusya’nın işbirliği ile Bayır Bucak Türkmenlerine karşı başlatılan saldırıların yoğunlaşması üzerine bir açıklama yapan Muğla MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz “Şunu herkes bilsin ki, soydaşlarımıza karşı yapılanlara asla sessiz kalınmayacaktır. AK Parti Hükümeti, bugüne kadar Türkmenleri yalnız bırakmış, yerlerinden yurtlarından edilişini adeta seyretmiştir. Artık harekete geçme zamanıdır” dedi.
MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz konu ile ilgili açıklamasında daha sonra şunları söyledi:
“Amerika gelmiş Suriye’de Kürtlere sahip çıkıyor. Rusya gelmiş Esad’a sahip çıkıyor. Biz ise burnumuzun dibindeki Bayır Bucak Türkmenlerine sahip çıkamıyoruz. AK Parti Hükümeti’nin yanlış politikaları nedeni ile Ortadoğu ve çevremiz ateş çemberine döndü. Burada bütün olanlar soydaşlarımıza oluyor. Artık bıçak kemiğe dayanmıştır ve suskun kalma zamanı değildir. Paris’te olanlarda bir araya gelip gözyaşı dökenlerin Suriye’deki katliamlara sessiz kalmalarını da kınıyorum. Filistin’e ağlayanlar nerede? Rabia işaretleri ile Mısır’daki Mursi’ye karşı çıkanlar nerede? Söz konusu Türk ve Türklük olunca kimsenin sesi çıkmaz oluyor. Artık şunu herkes bilsin ki Türkmenlere yapılanlara sessiz kalınmayacaktır.”
MHP Muğla İl Başkanı Korkmaz MHP teşkilatlarının her yerde seslerini yükselteceğini, eylemlerle dünyanın dikkatini Bayır Bucak Türkmenlerine çekeceklerini, hükümetin bu konuda daha aktif bir politika üretmesi için de çağrı yapacaklarını sözlerine ekledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.