MHP Menteşe İlçe kongresi yapıldı

Bu haber 12 Ocak 2015 - 0:27 'de eklendi ve 807 kez görüntülendi.

mhpilceMilliyetçi Hareket Partisi Menteşe ilçe başkanlığı seçimi Menteşe Öğretmen evinde yapıldı.

İlkay Yıldız

Milliyetçi Hareket Partisi Menteşe İlçe Başkanlığı olağanüstü Kongresi Menteşe Öğretmen evinde yoğun katılımla yapıldı. İki listenin yarıştığı olağanüstü Kongre de seçimin galibi üyelerden 175 oy alan Hüseyin Nizamoğlu oldu.

Olağanüstü kongreye 23. Dönem Muğla Milletvekili Metin Ergun, MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, eski il ve ilçe başkanları, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve partililer katıldı.

Kongrede konuşan MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz, “ Milliyetçi Hareket Partisi yarım asırlık geçmişi ile inanç ve fikirlerinden sapma göstermeyen Türk sevdalısı bir partidir. MHP çatısı altında yer alan iman erleri ülke sevdası tüm değerlerinin üzerinde görür. MHP’nin tarihi nice kahramanlıklarla doludur. Türkiye içerden ve dışardan yok edilmeye çalışılıyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük fedakârlıklar ile kurulmuştur. Ama bugün savaş alanlarında kazanılan özgürlük masa başında global oyunlar ile yok edilmeye çalışılmaktadır. Bu amaçla Türkiye’nin içinde yok etmeye yönelik çarklar kurulmuştur. Bu çarklar her gün Türkiye’nin geleceğini öğütmektedir” dedi.

Konuşmaların ardından başkanlık seçimine geçildi. 400 üyeden 290 üyenin oy kullandığı seçimlerde adaylardan Hüseyin Nizamoğlu 175 oy alırken rakibi Anıl Ertürk ise 115 oy aldı.

Hüseyin Nizamoğlu’nun listesi şu isimlerden oluştu:

“Kerim İzmirlioğlu, Necmettin Altıntaş, Nihat Demiraslan, Şerif Yıldız, Osman Okul, Memnune Özkan, Mehmet Telli, Serkan Solmaz, Gürzat Böce, Ülfüye Otçu, İbrahim Dural, Hüseyin Bozkurt, Ercan Baydur, Durmuş Palaska, Mehmet Salih Ünver, Salih Darcan, Ayhan Karadağ ve Osman Gökçe.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.