MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz: MHP Olarak Dimdik Ayaktayız

Bu haber 09 Kasım 2017 - 0:41 'de eklendi ve 985 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, önceki gün Muğla MHP binasına uğrayıp MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz’la görüşmek istedim. Hemen anında Sayın Başkan Mehmet Korkmaz’la bir araya gelip konuşmaya başladım. Benim MHP binasına gidişimin nedeni son günlerde Meral Akşener’in yeni parti kurması ile MHP’den büyük kopmalar olduğunu sorduğumda Sayın Korkmaz bana dönüp: Hüseyin Bey biz Sayın Devlet Bahçeli liderliğinde MHP olarak dimdik ayaktayız. Bu konuda hiçbir şüpheniz olmasın. Ben ülkücüyüm diyen ülkücüler hiçbir zaman yuvalarını terk etmezler dedi.

Sevgili okurlarım, tabi bu ara muhabbet etme imkanımız da vardı. Ben yine Sayın İl Başkanı Mehmet Bey’e öyle bir soru sordum: Bilhassa Milas, Fethiye ve Yatağan’da birçok istifalar geliyor. Bu istifalar MHP için kayıp değil mi diye sorduğumda cevap olarak: Hüseyin bey ben önceden de söyledim ya biz genel başkanımız Sayın Devlet Bahçeli ile dimdik ayaktayız. Elbette MHP’den ayrılanlar olabilir dedi. Ben yine Sayın Korkmaz’a bir soru daha yönelttim: Muğla’da MHP’nin durumunun iç açıcı olmadığı bu günlerde MHP’den yine istifalar olacağı söyleniyor dediğimde Sayın Korkmaz cevap olarak: Muğla’da da dimdik ayaktaysak Türkiye genelinde de aynı yine dimdik ayakta duruluyor. O konuda en ufak kuşkunuz olmasın. Çünkü ülkücülük bambaşka bir şeydir yani güzelliktir dedi.

Sevgili okurlarım, tabi bu ara ben parti binasına gelip giden çok sayıda partili vardı. Başkan Mehmet Korkmaz Bey hepsi ile tek tek ilgileniyordu. Sayın Korkmaz’a bir soru daha yönelttim: Sayın Başkan son aylarda MHP’den ayrılan Sayeni parti kuran Meral Akşener’e Türkiye genelinde ilginin çok olduğu söyleniyor. Hatta yapılacak olan ilk genel seçimlerde Sayı Meral Akşener’in %15’lerde olacağı da dile getirilmekte. Bunu da araştırmacıların yaptığı son anketler söylüyor. Siz bu konuda ne söylüyorsunuz diye sorduğumda Sayın Korkmaz cevap olarak: Hüseyin Bey’ciğim bak ben yine söylüyorum yeni kurulacak partiye bizden yani MHP’den çok az sayıda arkadaşımız katılacaktır. O arkadaşlarımızın da yeni partileri hayırlı olsun. Biz MHP olarak dimdik ayaktayız dedi. Ben de Sayın Korkmaz’a katkılarından dolayı teşekkür ettim sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.