MHP Hocalı katliamını unutmadı

Bu haber 27 Şubat 2018 - 0:11 'de eklendi ve 551 kez görüntülendi.

MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, 26 yıl önce Ermenistan’ın Karabağ’da gerçekleştirdiği Hocalı katliamı ile ilgili olarak basın açıklaması yayınladı.

Nazife Taşdelen

MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, 26 yıl önce Ermenistan’ın Karabağ’da gerçekleştirdiği Hocalı katliamı ile ilgili olarak basın açıklaması yayınladı.

Korkmaz açıklamasında , “Hocalı katliamı bir insanlık suçudur. Ermeniler Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ’ı işgal ettiklerinde Hocalı’da yüzlerce kadın, çocuk, yaşlı demeden Türk’ü katledip bir soykırım girişiminde bulunmuşlardı” ifadelerine yer verdi.

Korkmaz’ın açıklaması şöyle devam etti:

“Bundan 26 yıl önce 26 Şubat günü Azerbaycan’ın Karabağ bölgesine bağlı Hocalı kentine Rusya’nın desteği ile giren Ermeni eşkıyaları, toplar, tanklar ve zırhlı araçlarla saldırarak bir insanlık sucu olan Türk katliamını gerçekleştirdiler. Bu saldırılarda 613 Türk katledildi. Bunlardan 106 tanesi kadın, 83’ü çocuktu. Bin 275 Hocalı insanı esir alındı. 150 Hocalı’dan bugüne kadar haber alınamadı. İnsanlık tarihine bir kara leke olarak geçen bu olay hiçbir zaman unutulmayacaktır. Burada katledilenler, soykırıma uğrayanlar Türk’tür. Ne acıdır ki, sokaklara ‘Hepimiz Ermeniyiz’ diye çıkanlar, Bu günlerde Afrin’e de girilmesin diyenler Ermenidir, Rus’dur, bölücü teröristlerdir. Türk milletine hakaret etmektedirler. Ermeni eşkıyalarına destek vermekte, onları cesaretlendirmektedirler. Bugün kardeş can Azerbaycan’ın topraklarının yüzde 20’si halen Ermenistan’ın işgali altındadır. Bu işgalin bitmesi ve Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarına kavuşmasını istiyoruz. Ortada böyle bir işgal varken, Zülüm varken Ortada işlenmiş bir insanlık sucu vardır ve bu sucu işleyenlerden de hesap sorulmalıdır.”

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.