MHP darbe girişimini kınadı

Bu haber 22 Temmuz 2016 - 1:10 'de eklendi ve 559 kez görüntülendi.

 MHP AÇIKLAMAMHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, başarısız darbe girişiminin ardından basın açıklaması yaptı. İl Başkanı Korkmaz; “Terör örgütü lideri Fethullah Gülen hakkında MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin 10 yıl önce yaptığı uyarıların bugün doğruluğu ortaya çıkmıştır” dedi.

Hafize Ataseven

MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, başarısız darbe girişiminin ardından basın açıklaması yaptı. Korkmaz açıklamasında, “Genel Başkanımız Bahçeli, 10 yıl önce Gülen Cemaati’nin devletin çok önemli noktalarında kadrolaştığını, asker, polis, eğitim ve hukuk sistemine kadar birçok kurum ve kuruluşun ele geçirilmek üzere olduğunu bizzat hükümet yetkililerine iletmişti. Bahçeli, bugün yaşananları 10 yıl önce görmüştü. Eğer Devlet Bey’in öngörülerine sahip çıkılmış olsaydı belki bugünkü olaylar yaşanmazdı” dedi.
Milliyetçi Hareket olarak darbelere ve devlet içindeki paralel yapılaşmaya her zaman karşı olduklarını da belirten Mehmet Korkmaz, “Olağanüstü hal uygulaması isabetli ve yerinde bir tercihtir. Hainler ve destekçileri asla af edilmeyecektir. Temennimiz Türk  Milleti olarak bu zor günleri de  dayanışma içinde atlatabilmektir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.