MHP Bodrum’da kararını verdi

Bu haber 30 Eylül 2013 - 9:37 'de eklendi ve 1.245 kez görüntülendi.

mhpbodrum213213516132Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bodrum ilçe Başkanı Asım Başaran, MHP’li Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun’un partisinden Bodrum Belediye Başkanı adaylığını açıkladı.
Haber Merkezi
MHP Bodrum İlçe binasında basın toplantısı düzenleyen Asım Başaran ve partililer, Başkan Mehmet Tosun’un, MHP’den Bodrum Belediye Başkan adayı olduğunu söyledi.
Bodrum Yarımadasında yaptıkları anket çalışması sonucu kamuoyunun en çok Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun’un üzerinde karar kıldığını ifade eden MHP Bodrum İlçe Başkanı Asım Başaran, şunları söyledi:
“Hepinizin malumu siyasi partilerin yürütmeleri gereken görevleri doğrultusunda genel seçimlerin yanında yerel seçimlerde de her 5 yılda bir şehri partisinin adaylarını projelerini hazırlayıp kamuoyunun takdirlerine sunmak görevleri arasındadır. Bizlerde bu sorumluluk doğrultusunda MHP Bodrum olarak yarımada da tüm köylerde de dahil olmak üzere hem partililerimizle hem de yarımada halkından vatandaşlardan yaptığımız istişarelerden ve anket sonuçlarından MHP’den kimi aday görmek istersiniz sorusuna cevap aradık. Bu doğrultuda en öne çıkan isim partimizin iki dönemdir Konacık Belediye Başkanlığını yürüten Mehmet Tosun ismi oldu. Hem partililerimizin hem de Yarımada halkının MHP’den görmek istedikleri adaylar arasında en çok öne çıkan isim Mehmet Tosun oldu.”
Pazar günü Ankara’daki Arena Kapalı Spor Salonunda düzenlenecek toplantıda Mehmet Tosun’un adaylığının açıklanacağını ifade eden Başkan Başaran, konuşmasında şunları söyledi:
“Bizde Mehmet Tosun’un ismini yazıp müracaat formunu doldurup genel merkezimize gönderdik. Genel merkezimiz de Bodrum halkının bu isteğini uygun gördü ve yarın Ankara Arena Kapalı Spor Salonunda Türkiye genelinde adaylıkları açıklanacak isimler arasında MHP’nin Bodrum Belediye Başkan Adayı Sayın Mehmet Tosun’un ismi de açıklanacaktır. Bu doğrultuda sizlerin de aracılığıyla Bodrum’da ilk belediye başkan adayını açıklayan siyasi parti olma durumunu sizler aracılığıyla Bodrum kamuoyu ile paylaşmış bulunuyoruz. Bugünkü toplantımızın özeti budur. Tosun Ankara’dan döndükten sonra Bodrum’a ve Bodrumlulara neden aday olduğunu Bodrum’un hangi meselelerini hangi kadrolarla nasıl çözeceğini paylaşacaktır.”
Muğla genelinde 3 belediye başkan aday adaylığının açıklanacağını da belirten Başaran, konuşmasına şöyle devam etti:
“MHP, şu anda Muğla’da 3 belediye başkan adayını açıklayacak. Bir tanesi Dalaman bir tanesi Ortaca ve diğeri de Bodrum. Adayın açıklanması sorusuna ise ben erken aday açıklamanın Bodrum için doğru bir karar olacağını düşünüyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.