MHP aday adalarını tanıttı

Bu haber 01 Nisan 2015 - 0:10 'de eklendi ve 1.124 kez görüntülendi.

manset5451655165Tanıtım Gecesi’nde Gürsoy şoku

MHP’nin Perşembe günü milletvekili aday adayları ile ilgili internet ortamında yapılması beklenen temayül yoklaması önce yapılan aday adaylarının tanıtım gecesinde Saim Gürsoy adaylıktan çekildi. Gürsoy, partililerinden helallik isteyerek “Kimseye kırgınlığım yok. Genç arkadaşlarımın önünü açıyorum. Onları destekliyorum” dedi. Gecede MHP’den aday adaylığını açıklayan 21 kişi partililere tek tek tanıtıldı.

Özcan Özgür

MHP’nin Perşembe günü milletvekili aday adayları ile ilgili internet ortamında yapılması beklenen temayül yoklaması önce yapılan aday adaylarının tanıtım gecesinde Saim Gürsoy adaylıktan çekildi. Gürsoy, partililerinden helallik isteyerek “Kimseye kırgınlığım yok. Genç arkadaşlarımın önünü açıyorum. Onları destekliyorum.” dedi.

MHP’nin 20 milletvekili aday adayının tanıtımı Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Tribünleri “Ülkücü hareket önlenemez”, “Ne Mutlu Türküm Diyene” şeklinde sloganlar atan Ülkü Ocakları üyesi gençlerin doldurduğu tanıtımın sonunda gençler Ali Kınık Konseri’nde eğlendiler. Tanıtım gecesine aday adaylarından Saim Gürsoy’un adaylıktan çekilmesi ile Salih Soykan’ın kürsüye beraberinde eşi ile gelmesi damga vurdu. Her iki isimde gecenin en çok alkış alanı oldular.

Aday adayları yemin etti

Aday adayları sahneye davet edilerek, toplu yemin etmeleri sağlandı. “Sıralamada kim nereye gelirse gelsin liste başı gibi çalışacak.” diyen gecenin sunucusu ardından “Yüce Türk Milleti adına çalışacak mısınız?” diye sordu ve aday adayları Arif Ziya, Asım Başaran, Cihan Şimşek, Doğan Demiröz, Nazmi Eyibilir, Nuri Öztürk, Prof. Dr. Peyami Cinaz, Ramazan Kıvrak, Sadi Taşkın, Süleyman Taşkın, Faruk Çam, Hacı Çelik, İdris İspirli, Mehmet Erdoğan, Murat Bıçak, Salih Soykan, Saim Gürsoy, Ferhat Yüksel, Serkan Şafak, Yener Ertürk ve Mehmet Altınova da hep bir ağızdan “Evet” dediler.

Hedef üç milletvekili

Tanıtım gecesinin açış konuşmasını yapan MHP İl Başkanı Mehmet Kormaz, “Bizimle yürü Türkiye, bizimle yürü Muğla” sloganları eşliğinde yaptığı konuşmasında, “Türk milletinin varlık mücadelesi verdiği şu günlerde elini taşın altına koyan aday adaylarımız ile gurur duyuyoruz. Bu tanıtım toplantısında onlarla bir araya gelmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu günler aynı zamanda bölücülerin, katillerin önünde diz çöken AKP’nin de son günleridir. Liderimiz Devlet Bahçeli’nin takdiri ile belirlenecek adaylarımız ülkemizin kurtuluşu için sonuna kadar mücadele edecekler” dedi.

Adayların kendilerini tanıtımları sırasında kürsüye gelen MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi ve Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, “Parlamentoda 4 yıl Muğla’nın sesi olmaya çalıştım. Devletin yeniden ayağa kaldırılmasına katkı vermek için huzurunuza geldim. Türkiye’nin MHP iktidarına ihtiyacı var. Sadece Türkiye’nin değil. Dünya’daki Müslümanlar ve Türler de zulüm altında. Bütün Türklerin ve Müslümanların gözleri MHP’de.” ifadesinde bulundu. Milletvekili Erdoğan öteki aday adaylarını göstererek, “Bu arkadaşlarımızın en az üçünü Ankara’ya göndermek zorunluluğumuz var. Devlet bey biliyorsunuz uyku orucuna başladığını söylüyor. Türkiye’yi uyandırmak için 7 Haziran’a kadar hepinizi uyumadan çalışmaya davet ediyorum.” diye konuştu.

Saim Gürsoy şok yarattı

Kürsüye geldiğinde öteki aday adayları gibi kendisini tanıtıp, düşüncelerini anlatması beklenen Saim Gürsoy, zaman zaman sesi kırılıp, ağlamaklı olurken “Uzun konuşmayacağım. Hakkınızı helal edin” diyerek şöyle devam etti:

“Siyaset kişilere değil davaya hizmet etmelidir diye düşünüyorum. Siyaset kendi zemininde ve koşullarında yapılıncaya kadar çatısı altında siyaset yapmaktan onur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili aday adaylığımı geri çekiyorum. Aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Kimseye kırgınlığım yok. Genç arkadaşlarımın önünü açıyorum. Onları destekliyorum. Bana ve düşüncelerime ihtiyacınız olduğunda her zaman yanınızdayım.”

Gürsoy’un adaylıktan beklenmedik çekilmesine kimse anlam veremedi. Gazetecilerin ‘ne demek istediği” sorusuna ise Gürsoy, “Mesajımı alması gerekenler almıştır. Herkesin anlaması gerekmiyor. Ben parti disiplinine inanırım. Seçime giderken ayrıca açıklama yapamam. Ne demek istediğimi seçimden sonra anlatırım.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.