Mezgeldek öldüren kişiye 2 yıl hapis

Bu haber 01 Ocak 2015 - 23:18 'de eklendi ve 1.309 kez görüntülendi.

mezgeldekiiiMuğla Milas’ta, geçtiğimiz yıl koruma altındaki türlerden olan Mezgeldek kuşunu vuran kişinin mahkemesi sonuçlandı. Mahkeme F.Ç’ye 2 yıl hapis cezası verdi. Milas Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Özkan, “Mezgeldek kuşunun yaşamadığı yeri ava kapatıp, yaşadığı yeri ava açtılar. Ortada tezat var” dedi.
Haber Merkezi
Muğla Milas’ta, geçtiğimiz yıl koruma altındaki türlerden olan Mezgeldek kuşunu vuran kişinin mahkemesi sonuçlandı. Mahkeme F.Ç’ye 2 yıl hapis cezası verdi.
Milas Milli Parklar ve Doğa Koruma ekipleri, Güllük Deltası’nda yaptıkları çalışmalar sırasında, F.Ç’nin avladığı ördekler arasında Mezgeldek kuşuna da rastladı. F.Ç’ye 4 bin 500 lira para cezası kesildi ve suç duyurusunda bulunuldu, hakkında, “Nesli tehlike altında bulunan hayvanların neslinin tükenmesine yol açmaktan” dava açıldı. Milas 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde devam eden dava bir yıl sonra sonuçlandı ve F.Ç’ye 2 yıl hapis cezası verildi. Ceza iyi halden 1 yıl 8 aya indirildi, hükmün açıklanması geri bırakıldı.
Özkan: yaşadığı yeri ava açtılar
Milas Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Mustafa Özkan, Mezgeldek kuşunu öldüren kişiye verilen cezanın haksız olduğunu öne sürdü, “Kendisini tanırım, yanlışlıkla vurmuş. Akşam karanlığında ördeklerin arasındaki kuşu kimse fark edemez. Nesli azalan kuşu vuracak bir insan değil” dedi ve “Mezgeldek’in olmadığı Güllük Deltası’nı ava kapattılar, ama yüzlerce Mezgeldek’in bulunduğu Tuzla Deltası’nın ava açtılar. Ortada bir tezat var” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.