Mevlid-i Nebi haftası kutlandı

Bu haber 22 Kasım 2018 - 1:02 'de eklendi ve 485 kez görüntülendi.

“Mevlid-i Nebi Haftası” Muğla Açık Ceza İnfaz Kurumunda hükümlüler tarafından hazırlanan bir program ile kutlandı.

Metin Karakoç

“Mevlid-i Nebi Haftası” Muğla Açık Ceza İnfaz Kurumunda hükümlüler tarafından hazırlanan bir program ile kutlandı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan sinevizyonun gösterimi ile başlayan programda Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, bir açılış konuşması yaptı.

Açılışın ardından Muğla İl Müftü Vekili İsa Topuz tarafından, “Peygamberimizi Anlamak ve Gençlik” konulu bir sunum yapıldı. Sunumun ardından hükümlülerden oluşan koronun seslendirdiği ve sevilen şiir, ilahi ve kasidelerden oluşan dinleti programa renk kattı.

Programın son bölümünde Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından Peygamberimiz ve Gençlik isimli kitabı okuyan ve sonunda yapılan sınavda dereceye giren okuyuculara ödülleri Muğla Vali Vekili Turgut Çelenkoğlu, Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Muğla İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ercan Aykan ve Muğla İl Müftü Vekili İsa Topuz tarafından verildi. Ödül töreninin ardından programa katılanlara kandil ikramı yapıldı, kitap hediye edildi.

Mevlid-i nebi programının ardından ise yeni hizmete giren idare binasının açılışı program katılan konuklar tarafından yapıldı.

Programa Muğla Vali Vekili Turgut Çelenkoğlu, Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Muğla İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ercan Aykan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, Muğla İl Müftü Vekili İsa Topuz, Çalışma ve iş Kurumu İl Müdürü Ferda G. Ceylan, Muğla E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Celal ŞEN, Muğla Denetimli Serbestlik Müdürü Can Özdemir, Kurum Müdürü Murat Demşir, Bayır Karakol Komutanı Astsb. Bçvş. Özkan Birol, kurum personeli ve hükümlüler katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.