Metin Ergun’dan soru önergesi

Bu haber 31 Temmuz 2018 - 3:24 'de eklendi ve 523 kez görüntülendi.

İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, Türkiye Millet Büyük Meclisi Başkanlığı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a yazılı gensoru verdi.

Nazife Taşdelen

İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, Türkiye Millet Büyük Meclisi Başkanlığı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a yazılı gensoru verdi.

İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, önergesinde, “Üç tarafı denizlerle çevrili, Akdeniz ve Ege’nin buluştuğu bir yarımada olan Datça, bozulmamış doğası, tarihi ve kültürel yapısı ile önemli bir turizm potansiyeline sahip olmasına rağmen turizm pastasından hak ettiği payı alamamış bir ilçedir. 20 bini aşkın nüfusuna sahip Datça yarım adasının, devlet yatırımlarından mahrum bırakılması ilçenin turizmini de olumsuz etkilemektedir. 2600 yıllık Knidos antik kentinin tüm dünya tarafından ilgi çekmesine rağmen, turizme kazandırılması konusunda gerekli çalışmaların yapılmamış olması Datça ilçemizin turizm potansiyelinin eksik kalmasına sebep olmaktadır. Bu Bağlamda; Datça’yı sosyal ve ekonomik yönden kalkındıracak en büyük yatırımlardan biri olan yat limanı projesinin önündeki engellerin kaldırılmasıyla ilgili bir çalışmanız var mıdır? Varsa ,hangi aşamadadır? Datça’nın ilk yerleşim ve ticaret merkezi olarak bilinen 2600 yıllık geçmişe sahip Knidos Antik Kenti, günümüzde liman sıkıntısı yaşanmaktadır. Bu sorunun çözülmesi konusunda bakanlığınızın herhangi bir çalışması var mıdır?” ifadelerine yer verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.