METEM’de kuaförlere uygulamalı eğitim « Hamle Gazetesi

METEM’de kuaförlere uygulamalı eğitim

Bu haber 06 Haziran 2013 - 23:06 'de eklendi ve 880 kez görüntülendi.

metemdekuafor1231354163Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın, METEM Okulu’nda eğitim gören kuaför adayları için yaptırdığı uygulama sınıfının açılışı yapıldı.
Haber Merkezi
Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın, METEM Okulu’nda eğitim gören kuaför adayları için yaptırdığı uygulama sınıfının açılışı yapıldı. Açılışa, Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in yanı sıra, Yatağan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, Yatağan Müftüsü Şahabettin Yılmaz, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu, okul yönetimi ve öğrenciler katıldı.
Uygulama sınıfının açılış kurdelesini kesen Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven; “Eğitim kurumlarımız ile sivil toplum kuruluşlarımızın iş birliği içinde eğitime katkı için çalışması mutluluk verici. METEM bünyesinde kuaförlük eğitimi alan öğrencilerimiz artık teoride aldıkları eğitimi direk okul içinde pratikte de alabilecek. Çalışmanın tamamlanmasında emeği geçen başta Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanımız Mustafa Kuzu olmak üzere bütün okul yönetimini tebrik ediyorum” şeklinde konuşurken, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu METEM’in mesleki eğitimdeki önemine vurgu yaparak; “METEM mesleki eğitimde büyük önem arz ediyor. Bizde Esnaf ve Sanatkârlar Odası olarak bu planlı eğitime elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. Aslında bu konuda Okul Müdürü Aykut Turgut’a teşekkür etmek istiyorum. Çünkü bizi bu konuda teşvik etti ve bu hayırlı işe vesile olmamızı sağladı. Geleceğin usta berber ve kuaförleri bu sınıfta yetişecek” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.